divadlo

Medzi nebom a ženou

Divadelné predstavenie Divadeľného spolku Frída z Brna v réžii Doda Gombára. Pozoruje vzťah muža a ženy a konflikty, ktoré medzi nimi vznikajú sú reálne, ale tiež bizarné.

Táto akcia sa konala v minulosti

Scény popisujú z rôznych uhlov rôzne, reálne i bizarné konflikty medzi mužom a ženou, a jednotlivé mesiace v roku tvoria paralelu k vývoju lásky medzi nimi, od jej vzniku, vývoja, až k zániku. Niekedy ide o šťastnú lásku,  inokedy naopak o rozchod, raz o mladý pár, inokedy o starší. Nálada jednotlivých mesiacov je prenášaná do výstupov – január predstavuje genézu lásky, február rozhovor milencov v posteli, marec je pantomímou muža a ženy na lavičke v parku, atď. Scénami prechádzajú motívy hriešneho jablka, sexu, pochybovanie o láske, ale i jej vznik, jednotlivé scény sa niekedy dejovo prelínajú. Koniec hry zachytáva starenku a deduška, ktorí si ulíhajú do postele už nie kvôli sexu, ale aby zaspali – je koniec roka, takže večným spánkom?

Réžia: Dodo Gombár
Hrajú: Diana Mórová, Martin Trnavský a Radim Novák

Dĺžka podujatia: 90 min. bez prestávky

----

Vstup: 13€

Odporúčame

divadlo

Nox et solitudo

2.10.2025 - 2.10.2025 / Divadlo Malá scéna STU
odporúčame!
party

[fjúžn] sounds: Polisaurus

Polisaurus aka Poli – DJ pôvodom z Ukrajiny, prichádza so setom, ktorý vás nenechá stáť!Viac
St 24.9.2025 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
výstava

Kvet Nguyễn - Kým voda nezmyje breh

19.6.2025 - 23.11.2025 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!
divadlo

Tri prasiatka

Voľné spracovanie na motívy poviedky Sergeja Michalkova. Nesmrteľný príbeh troch prasiatok plný chytľavých pesničiek je tu opäť.Viac
25.10.2025 - 25.10.2025 / DPOH
KIDSTOWN odporúčame!