Táto akcia sa konala v minulosti

Čistá láska v nepriateľskom prostredí nesie v sebe to, čo budú ľudia všetkých vekov a pokolení hľadať.

Nesie v sebe nádej, možnosť harmónie, možnosť odpustenia. To sú tie zásadné východiská, na ktorých režisér inscenáciu postavil. Pozrieť sa nemilosrdne na súčasnú polarizovanú spoločnosť a prostredníctvom čistého citu absurdne zakázanej lásky jej nadstaviť zrkadlo.

“Náš príbeh sme chceli zasadiť kamsi na súčasné predmestie veľkého mesta. Niekde tam, kde minulosť rozdelila dve susedské rodiny. Našich Montekov i Kapuletovcov rozdeľuje okrem iného aj to, že každá z rodín žije v inej sociálnej bubline, obklopuje sa inými hodnotami. Mladý Romeo má so svojimi kamarátmi potrebu voľného neviazaného života, revolty, svoje názory tlmočí prostredníctvom kapely, kde prezentujú veľkú Shakespearovu poéziu v rockovom šate s hudbou Róberta Mankoveckého. Od svojich rodičov, nenachádza pre tieto svoje aktivity žiadne pochopenie. Ale ako to už býva, táto hudba priťahuje tých, od ktorých by sme to nečakali. Hlavne dcéru Kapuletovcov, krásnu krehkú Júliu. Príbeh poznáme.

Mladí sa do seba fatálne zamilujú, ich láska vedie k dráme a konečne cez absurditu konca mladých životov k očisteniu ich predkov. Všetci sme dnes priamymi účastníkmi rozdelenej, polarizovanej spoločnosti.

Keby sme mali hľadať odpovede na otázky, čo toto rozdelenie spôsobilo, možno zistíme, že odpovede ani nie sme schopní. Že to, čo sme stratili je hlavne nadhľad a tolerancia.

Aká je cesta z tohoto začarovaného kruhu? Snáď nová, minulosťou nezaťažená generácia“, hovorí o hre režisér Dodo Gombár.

Osoby a obsadenie:
Romeo: David Hartl
Montek: Marcel Ochránek
Monteková: Renáta Rundová
Benvolio: Vladislav Plevčík
Júlia: Mária Schumerová
Júliina Pestúnka: Sisa Sklovská
Kapulet: Marek Majeský
Kapuletová: Soňa Norisová
Tybalt: Tomáš Turek
Merkucio: Tomáš Grega
Paris: Martin Varinský
Otec Vavrinec: Tomáš Vravník
Akrobati: Skupina Born To Trick

Inscenačný tím
Preklad: Jozef Kot
Réžia: Dodo Gombár
Kostýmy: Dáša Veselovská
Scéna: Pavol Andraško
Hudba: Róbert Mankovecký
Producent: Janka Zednikovičová
Pohybová spolupráca: Ján Ševčík

Začiatok predstavenia 20:30. Po začiatku predstavenia vstup do hľadiska nebude možný.

Program Letných shakespearovských slávností.

 

 

Odporúčame

film

Ako mať sex

Tri britské tínedžerky idú na prázdniny a dúfajú, že zažijú najlepšie leto svojho života - naplno sa vrhajú do divokého nočného...Viac
25.2.2024 - 27.2.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
film

Bastard

Šiesty celovečerný film Nikolaja Arcela je vynikajúcou historickou drámou s fenomenálnym Madsom Mikkelsenom v hlavnej úlohe...Viac
Kino Film Europe / Kino Lumière / Cinema City Eurovea / Kino Lúky
odporúčame!
koncert

Katarzia

Št 4.4.2024 / Kácečko (KC Dunaj)
odporúčame!
divadlo

Špina

Špina je silným intímnym príbehom s prvkami balady a folklóru, no s poriadnou dávkou irónie a zručnej spoločenskej kritiky...Viac
12.3.2024 - 13.3.2024 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!