divadlo

Letné shakespearovské slávnosti 2021: Dvaja páni z Verony

LSS sa k inscenácii vracajú v obnovenom naštudovaní po 7 rokoch, vychádzajúc z režijného konceptu Petra Mankoveckého.

05.07.2021, Po - 12.07.2021, Po

Aj keď sa jedná o jednu z prvých hier autora, naplno v nej ukázal svoj komediálny, ale aj básnický talent. Hra má síce klasickú zápletku v stavbe dramatického textu, ale ponúka inscenátorom rôzne možnosti pri spracovaní diela. Cítiť v nej dozvuky comedie del arte a režisér posilnil práve túto stránku pri inscenovaní textu.

Comedia dell arte bola známa silnou hereckou remeselnosťou. Každý herec bol okrem herectva zdatný aj v ďaľších umeleckých profesiách, ktoré vyšli z divadla a dnes existujú ako samostatné javiskové tvary. Spev, ktorý nesmel chýbať v žiadnej inscenácii, klaunské sólo výstupy - dnes stand up comedy, akrobatické čísla - dnes veľmi uznavaná novodobá, cirkusová forma divadla. A práve všetky tieto požiadavky reflektuje aj naše herecké obsadenie. Bude to inscenácia plná živej hudby v podaní šarmatnej dámskej kapely, spevu krásnych ženských hrdiniek, akrobatického pohybu a inteligentnej zábavy vďaka nekonečným eskapádam ľstivých sluhov a ich zamilovaných pánov.

William Shakespeare: Dvaja páni z Verony
Réžia:
Peter Mankovecký
Obsadenie: Tomáš Matonoha, Ondrej Kovaľ, Milo Kráľ a ďalší

Dĺžka podujatia: 20 hodiny a 20 min. s prestávkou

Program festivalu

Vstup do hľadiska o 20.00 hodine.
Po odohraní 60 minút predstavenia sa vstupné nevracia.

V prípade, že by sme z dôvodu vládnych nariadení boli nútení festival zastaviť a nehrať, vrátime divákom vstupné. Diváci zároveň budú musieť rešpektovaťnariadenia platné v termíne predstavenia (testy, rúška a iné) v zmysle nariadení ÚVZSR. 

Odporúčame

film

Maliarka a zlodej

Drogovo závislý Karl-Bertil tvrdí, že si nepamätá, prečo maliarke Barbore Kysilkovej vystavené diela ukradol ani čo s nimi potom...Viac
18.6.2021 - 19.6.2021 / Kino Lumière
odporúčame!
výstava

7x7: Sedem slobodných úvah o umení

6.5.2021 - 31.12.2021 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
koncert

Midi Lidi + Ventolin

Grape festival sa toto leto presúva pod Starý most na Tyršovom nábreží v Bratislave. Počas júla a augusta sa tu uskutoční séria...Viac
So 7.8.2021 / Tyršák
odporúčame!
film

Zažiť to znovu

20.6.2021 - 21.6.2021 / Kino Lumière
odporúčame!