divadlo

László Fülöp, Divadlo Štúdio tanca: Na horizonte bez návratu

Je slobodná vôľa skutočná, alebo je len ilúziou náhodne vytvorenou v priebehu evolúcie ľudstva? Je ľudská rasa odsúdená k zániku? Sme odsúdení alebo požehnaní ilúziou vlastného ega? Aj to sú otázky, na ktoré hľadá odpoveď choreograf László Fülöp v tanečnom predstavení At the horizon of no return (Na horizonte bez návratu).
14.10.2023, So

Dielo vytvorené pre umelecký súbor Divadla Štúdio tanca sa hlboko zamýšľa a reflektuje situáciu a stav, v ktorých sa civilizácia, Zem, Vesmír momentálne nachádzajú. Ako východisko pre svoju reflexiu berie pozorovanie tela, ktoré na dané udalosti vedome či nevedome reaguje.

„Inscenácia Na horizonte bez návratu je výsledkom vízie nového vedenia Divadla Štúdia tanca vytvárať tanečné diela ako reflexie života. Princípom bolo skúmanie foriem ľudského správania, možnosti ich komunikácie, v úsilí o čo najúprimnejšiu optiku – s témou budúcnosti našej civilizácie. Tanečníkov s rôznym backgroundom, skúsenosťami a fyziognómiou stmeľovala nová a presvedčivá kvalita interpretácie.“  (Eva Gajdošová)

Tvorivý tím
Choreografia: László Fülöp
Hudba: Vince Varga
Asistent dramaturgie: Zebastián Méndez Marín
Svetelný dizajn: Ján Čief
Scénografia a kostýmy: Ivana Macková

Dĺžka predstavenia: 60min

Vstupné: predpredaj 12€

László Fülöp (1987) – jemný barman, introvertný asistent v obchode, tanečník, performer, choreograf a zakladateľ združenia Timothy and the Things sa narodil v Budapešti. Po štúdiách na Budapeštianskej akadémii súčasného tanca pracuje na voľnej nohe a spolupracuje s mnohými tanečnými združeniami nielen z Maďarska. Popri tom vytvára autorské choreografické diela pod vlastnou značkou Timothy and the Things. Jadrom jeho záujmu je skúmanie všetkých možných foriem ľudského správania a komunikácie z najrôznejších uhlov, bez zovšeobecňovania a predsudkov prostredníctvom výsostne osobnej optiky. Kľúčovou ambíciou jeho tvorby je konfrontácia divákov s vnútornými procesmi, ktoré na úrovni podvedomia ovplyvňujú a určujú ľudské rozhodnutia a činy.

Divadlo Štúdio tanca
Divadlo Štúdio tanca je jediným divadlom venujúcim sa súcasnému tancu na Slovensku s vlastným umeleckým súborom. V Banskej Bystrici pôsobí od roku 1998. Vo svojom umeleckom zameraní DŠT razí cestu autorskej tvorby, ktorá rešpektuje umelcov v ich tvorivom vyjadrení a názore a kontinuálne podporuje vznik pôvodných tanecných inscenácií a ich pravidelné uvádzanie.

Pozrite si kompletný program festivalu súčasného tanca Bratislava v pohybe 2023

Odporúčame

koncert

Vladimir 518 & Sifon (CZ)

Interpret, ktorý je zvyknutý vypredať svoje koncerty v populárnych pražských kluboch, prichádza s hudobným vystúpením v...Viac
Št 19.10.2023 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
divadlo

Konformista

Príbeh o túžbe nájsť svoje miesto v spoločnosti aj za cenu krvi.Viac
26.10.2023 - 24.11.2023 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
trh / gastro

Vegánske hody 2023

Ne 8.10.2023 / Stará tržnica
odporúčame!
výstava

Architektúra 58-89

Dramatický príbeh českého povojnového staviteľstva. Autorská audiovizuálna inštalácia Vladimira 518, Ondřeja Anděru a Davida...Viac
15.9.2023 - 29.10.2023 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!