divadlo

Jméno – Městské divadlo Brno

Ako dokáže jeden vtip rozvrátiť rodinné i priateľské vzťahy? Štyridsiatnik v najlepšej forme – Vincent je úspešným realitným maklérom, ktorý sa teší na narodenie svojho prvého potomka. Prichádza na opulentnú večeru s priateľmi, ktorú usporiadala jeho mladšia sestra Elisabeth a jeho švagor Pierre, profesor literatúry.

29.03.2019, Pi


Malú rodinnú zostavu dopĺňa Vincentov kamarát zo škôlky – Claude, teraz trombonista symfonického orchestra a len zdanlivo prihlúply chlapík, ktorého však všetci zúčastnení pokladajú takmer za člena rodiny. Ešte sa čaká na Annu, Vincentovu tehotnú partnerku, ktorá vždy a všade chodí neskoro.

Vincent sa tak ocitne pod radostnou paľbou dobre mienených otázok ohľadom jeho otcovstva. Prítomných hlavne zaujíma, ako sa bude prvorodený potomok volať. Tipujú, dohadujú sa a navrhujú. Po sústredenom nátlaku Vincent vyhŕkne, že dá svojmu synovi meno Adolphe.

Tento roztopašný žart však vyvolá naozajstnú melu, chaos, až hysterickú atmosféru. (Veď meno Adolf dnes prvoplánovo, a teda predpojato spájame s osobou Hitlera.). Napätie nezmierni ani príchod tehotnej Anny. Naopak, výmena názorov eskaluje.
Jedno prekvapenie strieda druhé, z rodinných skríň vypadávajú kostlivci a pranie špinavej bielizne sprevádzajú úprimné spovede.

Priateľské stretnutie sa stáva nočnou morou všetkých zúčastnených. Vtipná, krutá, dojemná, a zároveň bystrá komédia o mužoch, ženách a ich vzťahoch je z rodu „rýchlopalných konverzačiek“ a stojí na brilantných dialógoch. Vychádza z faktu, že s príbuznými, partnermi a priateľmi je to ako s knihami: mať ich doma, ešte neznamená mať ich prečítané.

Na pardubickom GRAND Festivale smíchu získala táto inscenácia hneď tri ocenenia! Alena Antalová získala Cenu za najlepší ženský herecký výkon, režisér Petr Gazdík získal Cenu študentskej poroty a divácke ocenenie Komédia divákov 2015!

Matthieu Delaporte, Alexandre de La Patel: Jméno
Réžia:
Petr Gazdík
Hrajú: Alena Antalová, Viktor Skála, Jakub Uličník, Martin Havelka, Viktória Matušovová

Viac o programe Týždňa komédia

--------

Vstup: 12€

Odporúčame

divadlo

SĽUK: Genezis

Slovenský ľudový umelecký kolektív (SĽUK) prichádza na scénu so svojím najnovším projektom „Genezis". Príbeh o stvorení sveta a o...Viac
25.4.2019 - 26.4.2019 / SĽUK
odporúčame!
výstava

Pablo Picasso / Nech žije Picasso

8.3.2019 - 2.6.2019 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!
film

Ostrým nožom

Ľudovítovi zavraždili neonacisti jediného syna. Kvôli nefunkčnému súdnemu systému sú však tí istí páchatelia prepustení na...Viac
Artkino Za zrkadlom / SĽUK / Kino Mier Modra / Kino Lumière / Kino Mladosť / Tuli Cinema / Kino Záhoran /...
odporúčame!
iná akcia

Psychosomatická konferencia - Vedomé zdravie

21.3.2019 - 22.3.2019 / Dom kultúry Zrkadlový háj
odporúčame!