divadlo

Hups! (budúcnosť už nie je, čo bývala)

Divadlo GUnaGU prichádza so Sci-fi komédiou z blízkej minulosti, napísanej pre Zuzana Kronerovú - Hups! (budúcnosť už nie je, čo bývala).

22.06.2023, Št
GUnaGU
19:30

Nie je to tak dávno, čo sme chodievali do kina na katastrofické filmy. Už nemusíme – jedno béčkové sci-fi s pandémiou teraz prežíva celý svet. Preto sme so Zuzkou Kronerovou pripravili science-fiction o generácii, narodenej ešte v minulom storočí, ktorá sa v storočí dvadsiatom prvom nestačí čudovať, kam sa to všetko rúti.

„Je to naša tretia spolupráca s touto úžasnou herečkou a pri skúšaní, aj keď s respirátormi na tvárach, sme sa stále výborne bavili. Veríme, že je to na predstavení poznať a že sa diváci budú baviť tiež,“ hovorí Viliam Klimáček, autor, režisér aj herec hry HUPS! v jednej osobe.

„Naša komédia má zámerne retro dizajn, lebo aj my sa občas v tomto svete cítime tak trochu retro. A máme chuť odletieť niekam veľmi ďaleko, ako naša hrdinka vo svojej rakete,“ dodáva Klimáček.

Toto je ten pokrok, čo naši otcovia chceli? Nemali by sme sa báť, kam až nás umelá inteligencia zavedie? Ak to začne mysliacou chladničkou, môže to skončiť aj vypnutím nedokonalého života, akým je ten náš, lebo skutočná bolesť a láska nie je iba z núl a jednotiek.

Viliam Klimáček: Hups! (budúcnosť už nie je, čo bývala)
Réžia
: Viliam Klimáček
Obsadenie: Zuzana Kronerová ako prvá slovenská kozmonautka, Viktor Horján, David Hartl a Viliam Klimáček

Dĺžka podujatia: 70 min. bez prestávky

-------

Vstup: 15€

 

Odporúčame

výstava

Olja Triaška Stefanović - (Ne)pomníky nezúčastneným

8.6.2023 - 8.7.2023 / Galéria FOG
odporúčame!
film

Aftersun

Niekedy v deväťdesiatych rokoch, kdesi v tureckom prímorskom rezorte trávi dovolenku rozvedený mladý otec Calum (Paul Mescal)...Viac
St 28.6.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
divadlo

Horror Show

So 5.8.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
divadlo

Noc na Broadway: The Only Helga Show

The Only Helga a jej hostia vás prevedú nocou na Broadway! Louis Band a náš showensemble budú hrať svetoznáme muzikálové melódie...Viac
14.6.2023 - 2.8.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!