divadlo

Georg Büchner: Leonce a Lena

Sme dvadsiatnici a cítime, že v našich životoch už nebude ani jeden prekvapivý autentický moment. Kolobeh je zabehnutý, a nie je z neho úniku.
Táto akcia sa konala v minulosti

Najbližšiu minútu sa udejú nasledujúce veci, a to je štatisticky fakt: Zemou zatrasie 5 zemetrasení. Narodí sa 250 detí, z nich 113 v chudobe. Zužitkuje sa 55 000 sudov oleja, vybuchne 1800 hviezd, kolibrík mávne krídlami 4000krát. V každej bunke našich tiel prebehne 6 miliónov chemických reakcií, Elon Musk zarobí 23 tisíc dolárov, 110 ľudí zomrie z toho 18 kvôli hladovaniu.

Môže existovať moment, kedy sa vzoprieme voči tomuto kolobehu? Nejaký zázrak? Moment zrodenia lásky? Je to vzopretie sa? Alebo len ďalšie číslo?

Réžia: Kati Csikmák, Máté Kantár

Osoby a obsadenie:
Leonce – William Heringes
Lena – Soňa Fábryová
Ministri – Natália Slovíková, Tomáš Bognár, Emily Drobňáková  
Guvernantka – Naďa Gášeková  
a ďalší

Predstavenie sa hrá v priestoroch Štúdia Kaplnka na Ventúrskej 3.

Dĺžka predstavenia: 100 minút bez prestávky

Vstupné: základné 3€ / VŠMU 1,50€

Predstavenie sa koná v rámci medzinárodného festivalu vysokých divadelných škôl Istropolitana Project. Pozrite si kompletný program.

Odporúčame

koncert

KARM (CZ/DE) + Bratislavský improvizačný orchester

Po 18.5.2026 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
divadlo

Generácia Z: Krása nevídaná

Tri herečky, tri výtvarníčky, tri silné príbehy – to je režisérsky debut Zuzany Fialovej - Krása nevídaná, ktorý je v poradí...Viac
So 30.5.2026 / DPOH
odporúčame!
koncert

Dirty Sound Magnet (CH)

Švajčiarska kapela Dirty Sound Magnet sa po minuloročnom koncerte vracia na palubu Pink Whale predstaviť svoj najnovší počin "Me...Viac
Ne 10.5.2026 / Pink Whale
odporúčame!
koncert

Pohoda_FM live: Noční jazdci

Ut 28.4.2026 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!