divadlo
prednáška / diskusia

Gen Z on the stage

Fantomas, Krása nevídaná, Sused, ktorého nechcem. Všetky tri inscenácie z projektu tolerancie Generácia Z, ktoré DPOH pôvodne uvádza na scéne CO krytu, budete môcť vidieť na Hlavnej scéne divadla.
Táto akcia sa konala v minulosti

Nahliadnite do myslí ľudí Gen Z. Ak patríte ku generácii Zoomerov, príďte zistiť, ako sú na tom vaši rovesníci a rovesníčky s inakosťou, vzťahom k sociálnym sieťam, hoaxom, či k sebe samým. Ak nie ste Zoomer, príďte sa pozrieť na to, v čom sa podobáme a ako vieme spolu žiť.

Sú naše generácie také rozdielne, ako si myslíme? A nie sme v tom vlastne všetci spolu?

Inscenácie projektu Generácia Z odzrkadľujú témy, ktorými žijú príslušníci generácie Zoomerov, ale dotýkajú sa aj nás ostatných. Netolerancia inakosti, strach z neznámeho, hľadanie vlastnej identity, boj s mýtom krásy, či nástrahy sveta dezinformácií rezonujú celou našou spoločnosťou.

Gen Z on the stage ukončí živá „medzigeneračná“ diskusia, ktorá sa pokúsi reflektovať všetky dôležité témy s tvorcami inscenácií a s odborníkmi.

Po prvýkrát sa na javisku DPOH stretnú všetky tri odborné konzultantky inscenácií projektu Generácia Z: riaditeľka Nadácie Milana Šimečku Veronika Fischbone Vlčková, psychoterapeutka Katarína Štefaničiaková a psychologička a lektorka mediálnej gramotnosti Kristína Blažeková.

Do diskusie moderovanej herečkou Annamáriou Janekovou (Krása nevídaná, Fantomas) sa k nim pridajú aj riaditeľka Slovenského národného strediska pre ľudské práva, sociologička Silvia Porubänová, sociológ Michal Vašečka a riaditeľka DPOH Valeria Schulczová, ktorá je autorkou konceptu celého projektu Gen Z a režisérkou inscenácie Fantomas.  

Diskusia sa uskutoční po skončení inscenácie Sused, ktorého nechcem 1. októbra o 20.30

Príďte s nami hovoriť o dôležitých veciach. Nie ste v tom sami!

Všetky tri inscenácie si môžete pozrieť spolu za zvýhodnených 30€, namiesto pôvodných 57€.

Odporúčame

vážna hudba

Quasars Ensemble

Koncert sa uskutoční v rámci 59. ročníka BHS - Bratislavských hudobných slávností.Viac
So 21.9.2024 / Slovenská filharmónia
od vás odporúčame!
iná akcia

Gabor Maté - Mýtus normálnosti v toxickej kultúre

So 14.9.2024 / A4 Studio, Trnavská cesta 39
odporúčame!
výstava

V oku búrky. Umenie secesie na Ukrajine

Výstava predstavuje približne 60 diel z umenia secesie, ktorá kulminovala v Európe okolo roku 1900 a zasiahla aj výtvarnú scénu...Viac
21.6.2024 - 22.9.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
film

Priscilla

Oceňovaná režisérka Sofia Coppola predstavuje odvrátenú tvár popovej ikony v štýlovom portréte jedného z najväčších milostných...Viac
Kino Nostalgia / Kino Kultúrka Stupava / Amfiteáter Pezinok
odporúčame!