divadlo
prednáška / diskusia

Gen Z on the stage

Fantomas, Krása nevídaná, Sused, ktorého nechcem. Všetky tri inscenácie z projektu tolerancie Generácia Z, ktoré DPOH pôvodne uvádza na scéne CO krytu, budete môcť vidieť na Hlavnej scéne divadla.
odporúčame!
25.09.2023, Po
DPOH
19:00
26.09.2023, Ut
DPOH
19:00
01.10.2023, Ne
DPOH
19:00

Nahliadnite do myslí ľudí Gen Z. Ak patríte ku generácii Zoomerov, príďte zistiť, ako sú na tom vaši rovesníci a rovesníčky s inakosťou, vzťahom k sociálnym sieťam, hoaxom, či k sebe samým. Ak nie ste Zoomer, príďte sa pozrieť na to, v čom sa podobáme a ako vieme spolu žiť.

Sú naše generácie také rozdielne, ako si myslíme? A nie sme v tom vlastne všetci spolu?

Inscenácie projektu Generácia Z odzrkadľujú témy, ktorými žijú príslušníci generácie Zoomerov, ale dotýkajú sa aj nás ostatných. Netolerancia inakosti, strach z neznámeho, hľadanie vlastnej identity, boj s mýtom krásy, či nástrahy sveta dezinformácií rezonujú celou našou spoločnosťou.

Gen Z on the stage ukončí živá „medzigeneračná“ diskusia, ktorá sa pokúsi reflektovať všetky dôležité témy s tvorcami inscenácií a s odborníkmi.

Po prvýkrát sa na javisku DPOH stretnú všetky tri odborné konzultantky inscenácií projektu Generácia Z: riaditeľka Nadácie Milana Šimečku Veronika Fischbone Vlčková, psychoterapeutka Katarína Štefaničiaková a psychologička a lektorka mediálnej gramotnosti Kristína Blažeková.

Do diskusie moderovanej herečkou Annamáriou Janekovou (Krása nevídaná, Fantomas) sa k nim pridajú aj riaditeľka Slovenského národného strediska pre ľudské práva, sociologička Silvia Porubänová, sociológ Michal Vašečka a riaditeľka DPOH Valeria Schulczová, ktorá je autorkou konceptu celého projektu Gen Z a režisérkou inscenácie Fantomas.  

Diskusia sa uskutoční po skončení inscenácie Sused, ktorého nechcem 1. októbra o 20.30

Príďte s nami hovoriť o dôležitých veciach. Nie ste v tom sami!

Všetky tri inscenácie si môžete pozrieť spolu za zvýhodnených 30€, namiesto pôvodných 57€.

Odporúčame

film

Mikulášove šibalstvá - ako to celé začalo?

Slovenská národná galéria Bratislava / Kino Lumière
KIDSTOWN odporúčame!
festival

Konvergencie 2023

V bohatej koncertnej mape septembra má už vyše dvadsať rokov svoje pevné miesto medzinárodný festival komornej hudby Konvergencie...Viac
10.9.2023 - 24.9.2023 / Bratislava
odporúčame!
divadlo

NeferNefer & Burlesque Show

Božská NeferNefer uvádza svoju Burlesque show. Zvodné vystúpenia rozkošných slečien sprevádza noblesa, humor, kvalitná hudba a...Viac
So 21.10.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

Laibach (SVN)

Slovinská skupina Laibach, jedna z najznámejších a najškandalóznejších kapiel strednej a východnej Európy, opäť navštívi...Viac
St 22.11.2023 / Majestic music club
odporúčame!