divadlo

Ernő Szép: Apotéka

Ako stráca svoje sny mladý mestský človek, keď sa musí začleniť do prostredia, ktoré je preňho úplne cudzie? Ako sa sny premieňajú na existenčné lži?
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
05.03.2026, Št

Inscenácia sa sústreďuje na dialektický vzťah medzi vidieckym komunitným myslením a urbánnym individualizmom. Skúma mechanizmy spolupatričnosti, ktoré sa navonok javia ako pevné a idylické, no v skutočnosti zakrývajú osamelosť, potlačené konflikty a emocionálnu prázdnotu. Predstavenie otvára otázky identity, ilúzie spolupatričnosti a ceny, ktorú jednotlivec platí za začlenenie sa do kolektívu. Vidiek tu nie je idealizovaným priestorom pokoja, ale miestom stagnácie, rituálnej otupenosti a neartikulovaného napätia. Urbánny individualizmus sa zas neprejavuje ako morálna nadradenosť, ale ako krehký stav plný túžob, ktoré sa v konfrontácii s realitou rozpadajú. Inscenácia sa pohybuje na hrane medzi snom a dezilúziou, medzi túžbou po blízkosti a skúsenosťou hlbokej samoty.

Réžia a úprava: Katarína Csikmák
Účinkujú: študenti herectva 2. ročníka magisterského stupňa a 1. ročníka bakalárskeho stupňa

Dĺžka predstavenia: 100 minút bez prestávky

15+

Predstavenie sa hrá v priestoroch Kaplnka na Ventúrskej ulici 3.

Vstupné: základné 3€ / VŠMU 1,50€

Odporúčame

divadlo

Jedným dychom: Kultúra konca

Pi 4.9.2026 / DPOH
odporúčame!
party

Finále pri fontáne: Slovenská filharmónia

Bratislavské kultúrne leto vyvrcholí aj tento rok veľkolepým koncertom Slovenskej filharmónie pod holým nebom na Námestí slobody.Viac
Ne 30.8.2026 / Námestie slobody
odporúčame!
film

Trochu života

Počas cesty po Európe sa Laura prebudí v posteli cudzieho muža bez toho, aby si pamätala, ako sa tam dostala.Viac
St 26.8.2026 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!
film

Milovník, nie bojovník

Pohľad na obyčajný život mladých ľudí, ktorí objavujú lásku, hľadajú svoje miesto vo svete a snažia sa byť sami sebou. Debut...Viac
Št 17.9.2026 / Kino Nostalgia
odporúčame!