divadlo

Bratislava v pohybe 2021: Masako Matsushita: Un/dress - Moving Painting

UN/DRESS - pohyblivá maľba je metaforické predstavenie, ktoré vychádza zo spojenia tela a objektu do pohyblivého obrazu. Zameriava sa na skúmanie zmien a migráciu tkaniny a prirodzený proces obliekania a vyzliekania.

Táto akcia sa konala v minulosti

Choreografia skúma úlohu ženského oblečenia a tela v modernej spoločnosti. Telo je prítomné a súčasne absentuje, je centrálnym zjednocujúcim bodom, úžinou, ktorá spája, presýpacími hodinami času, zvýrazňuje horizont a naznačuje prechod. Prítomnosť pásov látky v pruskej modrej prináša presnosť, pravidelnosť, smerovanie a dimenziu a súčasne určuje správanie pri dosahovaní cieľa.

Predstavenie bolo vybrané na platformu NID 2019.

Choreografia: Masako Matsushita
Účinkuje: Elena Sgarbossa

Vstupenky za 12€

Program festivalu Bratislava v pohybe

Masako Matsushita

Taliansko-japonská umelkyňa Masako Matsushita sa venuje analýze pohybu prostredníctvom výskumu, choreografických projektov, performatívnych inštalácií a sociálnych experimentov. Vytvára štruktúry a atmosféry, v ktorých skúma prítomnosť tela v čase a priestore aktivovaním senzorických vnemov a archivačných metód, čím prepája kultúru a estetiku, identitu a tradíciu.

Masako bola rezidenčnou umelkyňou v Európe aj v zámorí, pričom prezentovala svoje vlastné diela a spolupráce s inými umelcami na festivaloch ako Civitanova Danza 2.0 IT, Revnedans e Sånafest (NO), Drodesera35° Motherlode (IT), 16° Quadriennale d’Arte di Roma (IT), The Erotic Cloth (UK), Swallowsfeet (UK), Neu/Now (NL), ITS (NL), Festival Ammutinamenti (IT), B-motion (IT), Haut Festival (DK), Rencontres Choreographic (F), Les Plateaux (F).

Spoločne s nórskou umelkyňou Ingvild Isaksen založili duo A MasIna Productions. Výsledkom spolupráce sú choreografie ako LAND SKAP vol.1/vol.2, ktoré vznikli pre festival Sånafest s podporou DE.MO./Movin’UP II session 2016 a Ministerstva umeleckého dedičstva a turizmu a GAI – Association for the Touring of Young Artists.

Odporúčame

výstava

Akcia ZET - umenovedná výprava

1.1.2021 - 31.12.2021 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
koncert

Scott Bradlee's Postmodern Jukebox

St 22.6.2022 / Majestic music club
odporúčame!
výstava

Erik Binder: Avatsýv

Binderov program je mnohovrstevnatý a obsahuje prácu so všetkými médiami od maľby, grafiky, autonómnej aj denníkovej kresby,...Viac
26.2.2021 - 31.10.2021 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
film

Zátopek

Kino Lumière / Kino Nostalgia
odporúčame!