divadlo

Beautiful Confusion Collective: Black Dress

„Keby som tu stála v týchto šatách a povedala vám, že sa necítim ako žena, uverili by ste mi?" Black Dress je euforická sólo inscenácia, ktorá skúma fenomén nebinárnej femme identity prostredníctvom rozprávania, tanca a dvanástich čiernych šiat zo šatníka Becky McFadden.
Táto akcia sa konala v minulosti

S humorom, queer radosťou a zraniteľnosťou vás Black Dress pozýva na oslavnú cestu sebapoznania. Od slnečnej terasy v Kalábrii, cez problematiku genderovo neutrálnych zámen v slovenčine až po utopickú queer lyžiarsku chatu - ktorá v skutočnosti (zatiaľ) neexistuje - inscenácia Black Dress vás rozosmeje, donúti premýšľať a - predovšetkým - umožní pocítiť rozkoš. 

Predstavenie vzniklo v koprodukcii Venuše vo Švehlovke a Beautiful Confusion Collective a s podporou Ministerstva kultúry ČR.

Tvorivý tím
Koncept, účinkuje: Becka McFadden, Dramaturgia, choreografia: Becka McFadden, Daniel Somerville, Asistent réžie: Markéta Pščolková, Video, asistent vizuálnej réžie: Mariia Reshetova, Preklad: Eva Ullrichová, Foto: Michaela Škvrňáková, Paul Wade, Technická spolupráca: Filip Obermajer, Produkcia: Kateřina Kubíková, Michaela Kessler, Adriána Spišaková

Vstupné: 12€ základné vstupné / 8€ (študenti/tky, seniori/ky a ZŤP)

Predstavenie je súčasťou Festivalu Drama Queer 2023. Pozrite si kompletný program festivalu.

Odporúčame

výstava

Pavol Thurzo - dizajnér Tesly

15.2.2024 - 21.4.2024 / Galéria dizajnu Satelit
odporúčame!
výstava

Jan Meisner - Šátrání v paměti

Vytvoril cez štyristo knižných obálok, ilustroval takmer tridsať knižiek, najmä pre deti, a potom aj omaľovánky, leporelá, súbory...Viac
14.2.2024 - 25.4.2024 / TOTO! je galéria
odporúčame!
divadlo

Divadlo SkRAT: Unavená žiadosť

Št 14.3.2024 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
iná akcia

Bratislavské mineralogické dni

9.3.2024 - 19.10.2024 / Dom kultúry Ružinov
odporúčame!