divadlo

bazén (bez vody)

Čierna komédia svetoznámeho britského autora Marka Ravenhilla. bazén (bez vody) je šokujúca hra o spôsoboch, akými sa naše túžby po profesionálnom uplatnení, tvorivá identita a ľudskosť prelínajú a sú v konflikte. Venuje sa témam priateľstva, úspechu a závisti, a skúma, čo sme schopní urobiť preto, aby sme uskutočnili svoje nenaplnené ambície.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
17.03.2023, Pi

Hra je napísaná hypermoderným spôsobom – repliky v scenári nie sú rozdelené medzi postavy. Autor necháva dokonca aj počet a pohlavie postáv na rozhodnutí inscenátorov – hra je v angličtine napísaná tak, aby väčšinu replík mohol povedať muž i žena.

Skupina mladých umelcov má sen presadiť sa. Keď jedna členka umeleckej skupiny dosiahne komerčný úspech, ostatní jej skryto závidia a uvažujú o svojich vlastných ambíciách a talente. 

Počas návštevy jej vily s luxusným bazénom, čo má byť spoločnou oslavou jej úspechu, ich skrytá závisť prerastá do nenávisti a predstieranú radosť zo spoločného stretnutia pretne tragédia. V hlavách umelcov sa začne formovať plán: mohlo by byť utrpenie umeleckým dielom?

réžia: Kateřina Quisová

preklad: Roman Martinec

hrajú: Sára Polyáková, Kristína Spáčová, Jakub Jablonský

Vstupné 15€

Predstavenie 21. mája je zároveň derniérou

Divadlo bez masky je jedným z najmladších nezávislých profesionálnych divadiel v Bratislave. Založené bolo v auguste 2022 bez stáleho súboru s cieľom uvádzania súčasných divadelných hier svetových autorov v slovenskej premiére.

Žánrovo sa orientuje na činohru s komornejším obsadením (do 5 hercov). Divadlo bez masky hrá v priestoroch V-klubu (Národné osvetové centrum) na námestí SNP.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Divadlo bez masky. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

koncert

Broadway & West End meet Jazz

Muzikálové hity v neklasických aranžmánoch v podaní predstaviteľov hlavných postáv svetových muzikálových scén z newyorského...Viac
Pi 6.9.2024 / Námestie pred Pradiarňou 1900, Páričkova ulica
odporúčame!
letný festival

Fraj Festival 2024

6. ročník multižánrového festivalu prinesie v spolupráci s festivalom Fjúžn pestrú paletu hudobných vystúpení, literatúry, filmov...Viac
26.7.2024 - 27.7.2024 / Čierny Orol, Rimavská Sobota
odporúčame!
festival

Víno pod hviezdami 2024

3. ročník festivalu Víno pod hviezdami konajúci sa v romantickom prostredí pezinských vinohradov Pod starou horou. Príďte...Viac
2.8.2024 - 3.8.2024 / Vinohrady Pezinok
odporúčame!
divadlo

Roya London Ballet: Labutie jazero

Najslávnejší balet sveta Labutie jazero v podaní sólistov z Royal London Ballet prvýkrát na Slovensku.Viac
Po 25.11.2024 / NTC
odporúčame!