divadlo

bees-R: 70 sukien mala

Predstavte si kus oblečenia, ktorý nájdete alebo vyberiete zo šatníka po istom čase. Telo a jeho odev. Nesie stopy opotrebenia. Preberá telo kvalitu látky, ktorú nosí? Stáva sa tým, čo má oblečené?
Táto akcia sa konala v minulosti

Odev vám už možno nesedí. Aký odtlačok necháva odev na tele? Aký pocit na pokožke? Ako ovplyvňuje pohyb? Odev je hýbaný telom, hýbe sa s telom, hýbe telom. Krčí sa a naťahuje. Stáva sa odtlačkom tela. Odev uchováva spomienku na určité odbdobie vášho života. Aktivuje sa pamäť tela? Rozpomeniete sa na pocity, na pohyby, na váš tanec?

S plynúcim časom sa telo mení, rastie, zmenšuje sa, naberá alebo stráca tuk či svaly, mení sa jeho držanie: prispôsobuje sa. Keď telo odchádza, niečo ostáva rozložené na podlahe, ako stopa na mieste činu, ako fantóm. V diaľke počuť zvuk starého gramofónu. Avšak je to len ilúzia, len zablúdená spomienka...

Predstavenie pozýva diváka do imaginárneho sveta, kde veci ožívajú a telo sa stáva vecou. 70 sukien mala je metamorfózou tela, ktoré sa rozpúšta, láme, ktoré sa mení na kus látky, bábku alebo marionetu... Je vyjadrením túžby zmeniť uhoľ pohľadu na nás samých ako ľudí.

Nepripisujeme si príliš veľkú dôležitosť? Nie sme len jendou z foriem života? Čo po nás ostane?

Námet, choreografia, tanec: Jana Tereková

Podujatie je súčasťou festivalu Vlna naživo

----------

Vstup: 8€ / 5€ (študent, senior, zťp) 

Odporúčame

koncert

Polemic

So 11.7.2020 / Amfiteáter Pezinok
odporúčame!
divadlo

Taxi Bratislava (tekutá realita) (divadlo GUnaGU)

Dramatik Viliam Klimáček vo svojej novej hre Taxi Bratislava (tekutá realita) rozohráva na sedadlách bratislavských taxíkov...Viac
St 29.7.2020 / Staromestské centrum KaV - Zichyho palác
odporúčame!
koncert

Richard Müller

Ne 26.7.2020 / InPark - Summer In Peace
odporúčame!
film

Punk je hned!

So 11.7.2020 / Kino Lumière
odporúčame!