cestovanie

Lekcie z cestovania #14: Korzika, Sicília a skialp v subtrópoch

Ona je známa pre svoje extrémne skialpinistické výkony, on je známym triatlonistom, skialpinistom a majstrom SR a ČR v súťaži Ironman. Už roky ich spája mnoho spoločných koníčkov, ako je cestovanie, lyžovanie či kayaking.

 

Táto akcia sa konala v minulosti


Manželia Iva a Vladimír Sikuloví sa nedávno vydali na neobvyklé výlety za snehom. Za svoje ciele si vybrali destinácie, ktoré si skôr spájame s telpým morom, príjemnou klímou a slnečnými dňami - Korziku a Sicíliu. Sú to letné destinácie, ktoré však ponúkajú aj vysoké hory a v zime krásne vysnežené svahy, nedotkuté davmi turistov a štýlové horské útulne a chaty.

V najbližších Lekciách z cestovania sa dozviete, že zimné hory Korziky sú ozajstnou exotikou. Kým na zasnežených svahoch si budeme užívať slnko a sneh, výhľady budeme mať na zelené doliny a tyrkysové more. Navyše sicílska Etna so svojou nadmorskou výškou 3300 m n. m. ponúkne nielen výhľady na more počas lyžovačky, ale aj atmosféru činného vulkánu, ktorý si zvykne občas aj "odfúknuť". No a keby nebolo náhodou dosť snehu, na Etne si nájdete aj „black powder", teda vulkanický piesok, po ktorom sa dá zalyžovať aj v letnom období.

Príďte si vypočuť zaujímavé rozprávanie Ivy a Vlada o týchto zážitkoch už v utorok, 12. februára o 18:30 v klube Re:fresh. Ako každé Lekcie z cestovania, aj tieto budú sprevádzané chutným tematickým jedlom a výborným pivom či vínkom.

Vstupné: 4 €
Počet miest obmedzený.