Waves Bratislava 2014 opäť spojí kluby a uvedie takmer 100 koncertov

Bratislavský klubový a showcasový festival Waves ohlásil mená až 91 účinkujúcich, ktorí vystúpia v dňoch 3.- 5. októbra v 9 atraktívnych priestoroch v bezprostrednom okolí námestia SNP.

blog

Návštevníkom sa tak ponúka jedinečná možnosť objaviť potenciálne budúce hviezdy hudobného neba ešte predtým, než sa nimi stanú. A to všetko len za jedno vstupné do všetkých klubov.

Waves Bratislava nie je prehliadka mladých talentov, ale ani festival veľkých globálnych headlinerov. Je to festival, na ktorom sa predstavia domáci i zahraniční účinkujúci, ktorí ašpirujú na rozšírenie existujúcej fanúšikovskej základne na medzinárodné hudobné trhy a majú už za sebou úspechy na domácej pôde.

Prvý októbrový víkend sa verejnosti i odbornému publiku, okrem iných, predstaví projekt Handmade rakúskeho perkusionistu Manu Delaga, ktorý sa blysol spoluprácou na ostatnom albume a turné Biophilia islandskej über-hviezdy Björk. Do Bratislavy prídu aj talianski JoyCut, izraelskí Garden City Movement, dánski Sekuoia, fínsky Jaako Eino Kalevi, českí Dva, Luno a Deaths, srbskí Repetitor, britské dievčenské duo The Pearl Harts, írski Girl Band, škótski We came from Wolves, chorvátski Davor Live a Vlasta Popič, Luxemburčan Sun Glitters, Belgičan Pomrad, Rus Anton Maskeliade, Francúzi Erotic Market, litovskí Carnival Youth a Triana Park, poľské projekty Flirtini, Lil Ironies, či rakúski Wandl, Sixtus Preiss alebo pesničkárka Schmieds Puls.

Špeciálna pozornosť je tento rok venovaná Holandsku. Hudobne ho prídu predstaviť Taymir, Alamo Race Track, Knalpot, DJ Asthma Attack, Guerilla Speakerz a Julien Mier.

Domácu scénu budú reprezentovať napríklad Korben Dallas, Lavagance, AMO & band, Talkshow, Youcoco, Foolk, Ján Boleslav Kladivo, Autumnist, Karaoke Tundra, Purist, Jimmy Pé, Sensoreal, Tante Elze, The Ills, Woolux, Youcoco či Longital.

Kompletný zoznam všetkých 91 účinkujúcich je možné nájdete v evente Waves Bratislava

Waves Festival 2014 sa uskutoční paralelne v susedných mestách, so samostatnými festivalmi Waves Bratislava a Waves Vienna a spoločnou hudobnou konferenciou. Obe festivalové mestá budú počas piatka a soboty prepojené autobusovou kyvadlovou dopravou, ktorá bude zadarmo pre držiteľov festivalových permanentiek TWIN CITY Festival Pass, TWIN CITY Conference Pass a PRO PASS.

Podujatie Waves Bratislava sa skladá z dvoch hlavných súčastí, klubového a showcasovového festivalu, ktorý integrálne dopĺňa odborná hudobná konferencia. Tá spája podujatie s rakúskym festivalom Waves Vienna, ktorý sa koná paralelne s bratislavskou akciou.

Festival je na Slovensku unikátny svojim formátom, ktorý umožňuje za jedno vstupné vidieť množstvo koncertov konajúcich sa v kluboch i v netradičných priestoroch v pešej dostupnosti bratislavského námestia SNP.