SNG ako partner unikátneho projektu Wenceslaus Hollar Bohemus – Řeč jehly a rydla

Památník národního písemnictví pripravil v spolupráci so Slovenskou národnou galériou unikátny virtuálny výstavný projekt Wenceslaus Hollar Bohemus – Řeč jehly a rydla. Predstavuje dielo Václava Hollara, jedného z najvýznamnejších barokových rytcov 17. storočia.

blog

Kolekcia leptov s námetmi mestských vedút, krajín, žánrových výjavov, portrétov, karikatúr či mytologických, historických i politických udalostí a máp je prístupná verejnosti v plnej tlačovej kvalite na e-vystavy.pamatniknarodnihopisemnictvi.cz.

Webstránku pre Památník národního písemnictví vytvoril Lab.SNG, využívajúc technológiu Webu umenia, spusteného v júni 2015. Návštevníci si môžu prezerať grafiky Václava Hollara (rozdelené do štyroch tematických sekcií) vo vysokom rozlíšení a taktiež ich voľne sťahovať a využívať na nekomerčné účely. Okrem štyroch grafických kolekcií – pohľady na mesto, krajinu a architektúru; portréty a kostýmová tvorba; mytológia, bájky a náboženské motívy; fauna, flóra a neživé predmety – obsahuje webstránka aj životopis umelca a prehľad svetových zbierok, v ktorých sa jeho diela nachádzajú.

Viac informácií o projekteumelcovi.

Lab.SNG momentálne spolupracuje na vývoji online katalógov výtvarných diel aj s Moravskou galerií v Brne (Sbírky on-line) a s Národní galerií v Prahe.

----------------------

Památník národního písemnictví je významná česká muzeálna, kultúrnavedecká, poznávacia a vzdelávacia inštitúcia, ktorá sa špecializuje na zber a štúdium významných artefaktov vzťahujúcich sa k českému písomníctvu.