Piata horúca jazzová noc v design factory E.ON Jazz Night 2013

V piatok 14. júna 2013 sa po roku koná už piata E.ON Jazz Night – dlhá hudobná noc pre milovníkov nu-jazzu, funky, latina, samby a bossanovy.

blog

Večer bude patriť tradične 3 koncertom – domácu scénu zastúpia Funkadelic Brothers, vystrieda ich brazílske Trio Paulinha Garciu a koncertnú časť uzavrie nemecký orchester JoJo Effect. Neodmysliteľnou súčasťou bude Live DJ Night – after-party do skorého rána s prekvapením na záver.

Večer odštartuje o 19.00 na vonkajšom pódiu DJ Matthew.SAX, ktorý svoje sety dopĺňa živým saxofónom a pripraví na jazzy night.

Koncertnú časť na vnútornom pódiu otvára tradične domáca zostava – skvelí Funkadelic Brothers, ktorí dopĺňajú skladby o samplovanie v reálnom čase, vďaka čomu je každý ich live act ako nový. Predstavia sa v 4-člennej zostave (DJ Koki – sampling, beat, Matthew.SAX – saxofón, klávesy, Matej Ďurdina – trúbka, Fany – vokály).

Po nich prichádza čistá Brazília! Paulinho Garcia a jeho Trio (Paulinho Garcia – gitara, vokály, Heitor Garcia –perkusie, Geraldo de Oliveira – perkusie) – skúsení páni, ktorí spolu hrajú už vyše 4 dekády a získavajú po svete množstvo ocenení. Ich mená nie sú ani u nás žiadnou novinkou. Ich perkusie, gitary a vokály prinesú autentický závan brazílskej bossa novy a prenesú vás na slnečné pláže juhu.

Pred polnocou ovládnu pódium nemeckí – JoJo Effect a s nimi závan letného nu-jazzu, latina a bossa. Sami seba nazývajú “hudobným welness balíčkom”, ktorý odporúčajú všetci doktori na zlepšenie nálady! Kapelu založila v roku 2005 speváčka a skladateľka Anne Schnell s producentmi z ChinChinRecords.

Nahrali tri veľmi úspešné albumy a nechýbajú na najznámejších jazz-lounge kompiláciách. Na pódiu vždy dobre naladenú Anne sprevádza vynikajúca partia muzikantov s veľkou dávkou improvizácie. Jej ironické, vtipné a duchaplné texty sú tak nabité energiou, že dobrá nálada sa pri nich stáva samozrejmou. (Anne Schnell – vokály, Franz Schnell – saxofón, klávesy, Steffen Zünkeler – bass, Thomas Basy – klávesy, Dirk Pätzold – bicie, Florian Beer – perkusie, Manfred Koller – gitary).

Po koncertoch príde celonočná after-party, ktorou vás tento rok prevedú DJ Koki a DJ Matthew.SAX a ich úžasný mix bossa novy, nu-jazzu, samby, broken beatu či nu-soulu. V tomto rytme privítate východ slnka a s horúcou kávou a croissantom vyjdete do ranných ulíc Batislavy…

E.ON Jazz Night sa uskutoční 14. júna 2013 v design factory. Lístky si môžete zakúpiť priamo cez citylife.sk