Nový festival Waves Bratislava prinesie 35 koncertov v jeden deň

Viac ako 40 koncertov slovenských i zahraničných interpretov počas jedného dňa prinesie nultý ročník hudobného klubového festivalu Waves Bratislava v sobotu 5. októbra 2013.

blog

Návštevníci môžu s jednou vstupenkou navštíviť všetkých sedem priestorov v centre Bratislavy, kde sa bude hrať a koncertovať. Podujatie je rozšírením viedenského festivalu Waves Vienna, ktorý bude prebiehať paralelne v neďalekej metropole Rakúska. Záštitu podujatiu poskytla značka Telekom.

Úvodný ročník nového festivalu poskytne príležitosť predstaviť sa hlavne domácim účinkujúcim. Majú tak neopakovateľnú možnosť zaujať zahraničných profesionálov z hudobnej oblasti, ktorí prídu na festival z celej Európy.

Zo slovenskej scény sa predstaví 35 kapiel a interpretov, medzi inými aj Lavagance, Puding Pani Elvisovej, Nvmeri, Vec & Valihora či Pressburger Klezmer Band. Koncerty domácich hudobníkov doplní 9 vystúpení vybraných zahraničných hostí, ako napríklad írski Mmoths, či nový projekt Ghost Capsules pioniera house music Tima Simenona, známejšieho aj ako Bomb The Bass.

Bibiána Grebeňová, spoludramaturgička Waves Bratislava, priblížila koncept výberu domácich hudobníkov: “Slovenskú hudobnú ponuku sme zvolili tak, aby bol program aktuálny, pestrý a atraktívny. Dôležité pre nás bolo, aby každý z účinkujúcich reprezentoval našu krajinu v danom hudobnom žánri. Stereotyp, že hudba v domácom jazyku nemá v celosvetovom meradle šancu, je prežitok. Sme presvedčení, že jazyková bariéra nemá priamy vplyv na úspech.”

Spojením priestorov Stará tržnica, KC Dunaj, Nu Spirit Club, Ateliér Babylon, Gorila.sk Urban Space, V-klub a Poľský inštitút Bratislava vytvorili organizátori plnohodnotný mestský festival. Atraktívnosť podujatia zvyšuje lokalita Starého mesta a pešia dostupnosť všetkých klubov a priestorov v okolí námestia SNP.

Počas soboty bude na všetky vystúpenia platiť jedna vstupenka, v predpredaji len za 9 € . V deň konania budú vstupenky dostupné za cenu 12 € na každom festivalovom mieste.

Verejnosť tak môže vďaka Waves Bratislava 2013 získať jedinečný prehľad o aktuálnom stave a vývoji domácej hudobnej scény, ako aj ochutnávku neopozeranej európskej produkcie.

Poslaním festivalu je poskytnutie odrazového mostíka pre hudbu, ktorá má ambíciu i predpoklady prekročiť hranice svojich domovských krajín. Podujatie preto zahŕňa aj časť venovanú predstaviteľom hudobného priemyslu. Jeho cieľom je pozdvihnúť profesionalitu regionálnej hudobnej brandže na úroveň, ktorá vytvorí lepšie podmienky na spoluprácu a úspešné umiestnenie sa na zahraničnom hudobnom trhu.

Pozrite si kompeltný line up fetsivalu Waves Bratislava