Na Festival Divadlo CS zavíta aj česko-francúzska herečka Chantal Poullain

Od 9. do 13. apríla sa v bratislavskom Ateliéry Babylon predstaví niekoľko českých divadiel v rámci prvého ročníka Festivalu Divadla CS. Na Festival Divadlo CS príde do Bratislavy aj slávna herečka a šansoniérka Chantal Poullain!

blog

Fanúšikovia divadelných hier pozor! S Divadlom Bolka Polívku do Bratislavy mieri herecká hviezda Chantal Poullain. Na prvom ročníku Festivalu Divadlo CS sa predstaví v hre „Šesť tanečných hodín v šiestich týždňoch“.

Charizmatická Chantal Poullain pochádza z južného Francúzska. Bola prvou manželkou „Moravského kráľa“ a vynikajúceho herca, míma a komika Bolka Polívku. Napriek tomu, že sa nikdy nenaučila hovoriť po česky bez prízvuku, je dodnes  v Čechách uznávanou herečkou a speváčkou so sexy hlbokým hlasom. V Bratislave ju uvidíme v predstavení „Šesť tanečných hodín v šiestich týždňoch“, ktoré malo premiéru v roku 2006 v Divadle Ungelt v obsadení Chantal Poullain a Oldřich Kaiser. V roku 2011 vystriedal Oldřicha Kaisera v jeho úlohe iný český populárny herec Pavel Kříž. V obnovenej premiére v júni 2017 úlohu naštudoval mladý kolega Martin Kraus. V pondelok 9. apríla 2018 môžeme tento 140-minútový strhujúci herecký duet režiséra Zdeňka Dušeka vidieť v Ateliéri Babylon aj na Slovensku.

„Šest tanečních hodin v šesti týdnech“ od Richarda Alfieriho je jedno z mojich najmilších predstavení. Neviem si predstaviť, že by sme ho niekedy prestali hrať. Má hĺbku a humor. Je to nádherný príbeh dvoch ľudí, ktorí sa nikdy nemali stretnúť. Mladého učiteľa tanca a starej dámy,“ hovorí o predstavení hlavná predstaviteľka Chantal Poullain.

Divadelná hra „Šesť tanečných hodín v šiestich týždňoch“ o ľudskej opustenosti a nikdy neumierajúcej nádeji v lepší život odštartuje päťdňovú prehliadku českého divadla v Bratislave. Hra bola hitom na svetových javiskách, mala premiéru v Los Angeles roku 2001 a v Čechách odohrali vyše 600 repríz. Je to divadelná hra, ktorá dokáže zabaviť každého diváka, je brilantne napísaná s vtipnými dialógmi. Dve odlišné postavy sa konfrontujú, stretávajú a ich úvodná averzia je zdrojom komických zápletiek. Predstavenie je o hľadaní spoločného jazyka. Madam Lily si najme mladého tanečníka Michaela, aby ju naučil tancovať. Obaja prechádzajú ťažkým životným obdobím, ale napriek tomu, že zdanlivo nemajú nič spoločné, dokážu si vzájomne ľudsky pomôcť. Populárna herečka hrá aj v iných českých divadlách, spieva šansóny a píše knihy.

V poslednom čase som mala tri derniéry, ale už pripravujem dva nové divadelné projekty. Hrám s tanečníkmi súboru „420 People“ predstavenie Mirage a chystám s nimi novú záležitosť. V ďalšej hre sa teším na slovenského režiséra, ale viac ešte nemôžem prezradiť. Pracujem na ďalších šansónoch a po úspechu knihy „Život na laně“, píšem ďalšiu. Teší ma, že keď mám koncert alebo predstavenie na Slovensku, prichádzajú za mnou ľudia s knihou. A moja Nadácia „Archa Chantal“ realizuje tiež mnoho projektov,“ dopĺňa Chantal Poullain.

Divadlo Bolka Polívku v Brne začalo v roku 1993 prvú sezónu nezabudnuteľným autorským predstavením Bolka Polívku „Stroskotanec“. Dnes si môžu návštevníci vyberať z autorských hier populárneho Bolka Polívku a aj z predstavení vytvorených v spolupráci s inými divadlami. Divadlo spoluorganizuje legendárnu Manéž Bolka Polívku a venuje sa aj charite, zisk z predstavení rozdeľuje organizáciám, ktoré pomáhajú telesne postihnutým, rozvoju detí či seniorom. 

 

---------------------------

Festival Divadlo CS,  Ateliér Babylon 9. - 13. 4. 2018, o 19:00 hod. , PROGRAM:

09.4. Divadlo Bolka Polívky - Šest tanečních hodin v šesti týdnech
10.4. Divadelní společnost DuEt - Cravate Club
11.4. Divadlo Letí - 8GB tvrdýho porna
12.4. Divadlo SpoluHra - Gedeonuv uzel
13.4. Divadlo Komediograf - Manželství v kostce

Pozrite si program festivalu