Dunaj ustúpil, festival BA City Beats zostáva na Tyršáku

Organizátori prvého ročníka hudobného festivalu BA City Beats sa dnes definitívne rozhodli, že podujatie sa 20. a 21. júna uskutoční na Tyršovom nábreží v Bratislave.

blog

Vrásky na čele im robil rozvodnený Dunaj, ktorý areál minulý týždeň zaplavil, no voda cez víkend opadla. Mohli tak odštartovať čistiace práce, aby bolo Tyršovo nábrežie o 10 dní na akciu stopercentne pripravené.

“Ešte vo štvrtok sme si mysleli, že festival nebude možné usporiadať pri Dunaji, a preto sme začali intenzívne premýšľať nad vhodnými alternatívami. Som ale rád, že voda opadla a vonku panuje slnečné počasie, ktoré nám umožní držať sa nášho pôvodného plánu a zostať na Tyršovom nábreží,” uviedol zakladateľ multižánrového podujatia Jozef “Jopo” Poláček zo spoločnosti Kuul Fabrik. Dodal, že nič sa nemení ani na pláne mať v areáli dva veľkokapacitné stany. Prípadný dážď teda návštevníci nepocítia. Afterpárty bude počas oboch festivalových dní hostiť klub LOFT! na Továrenskej ulici.

Nový mestský festival BA City Beats prinesie začiatkom leta do Bratislavy mená ako Wyclef Jean, Rudimental, Katy B, Aloe Blacc, Hadouken! alebo Everything Everything. Na prvej edícii podujatia sa ukážu aj Stereo MCs (DJ set), The Orb, The Boxettes, Danko Jones, Terry Poison, Parachute Youth a Richard Dorfmeister & Rupert Huber present Tosca.

Na svoje si prídu aj milovníci džezu a latina, a to na vystúpeniach kubánskej speváčky a flautistky Glendy López a slovenského bubeníka Martina Valihoru s newyorskou speváčkou Vivian Sessoms. Z domácej scény sa na BA City Beats predstavia Polemic, Jana Kirschner, Tomáš Sloboda a Sounds Like This, L Plus, Junior a Vec s kapelou Zlokot.

Prvé koncerty odštartujú o 16:00, hudba na Tyršovom nábreží doznie o polnoci. Následne sa dianie presunie do LOFT!u, kde sa bude hrať až do 04:00 ráno.

Harmonogram festivalu nájdete na stránke Citylife tu

Permanentky na podujatie si môžete kúpiť za 39 eur, jednodňový lístok stojí 29 eur – priamo tu cez Citylife.sk

Na mieste bude stáť lístok na dva dni i jednodňová vstupenka o 10 eur viac.