Cvernovka otvára klub vo veľkom štýle s Pan Daijing!

Už 16.11 vás čaká otvorenie nových klubových priestorov novej Cvernovky vo veľko štýle!


blog

Line-up predstaví výber zabehnutých a úplne nových mien na Bratislavskej scéne, spojí niekoľko zásadných DJských kolektívov (Hochspannung! vs. Popular vs. Junction / Derivate) a prinesie Pan Daijing. Čínska zvuková queer performerka balansujúca na priesečníku klubovej a umeleckej scény súčasného Berlína má za sebou vystúpenia na  všetkých dôležitých európskych festivaloch súčasnej hudby. Tento rok jej vyšiel oceňovaný album na labely PAN, hrala na festivaloch a v priestoroch ako MOMA PS1 New York, Unsound, Berlin Atonal, či Sónar. Jej koncerty sú povestné performatívnou fyzickosťou, do ktorej častokrát zapája publikum.

Pan Daijing čerpá rovnakým dielom z východných kultúr (Tibet, Čína) a podzemných latexových subkultúr. Kým jej debut pre Noisekölln Tapes je štúdiou terapeutických schopností surových beatov, industrial techna a statickou elektrinou nabitých hlukových plôch, najnovšiemu releasu pre renomovaný label PAN (M.E.S.H., Object , NHK'Koyxen ai.) dominuje všestrannosť, odhodlanosť riskovať a búrať hranice (či už v rámci vlastnej tvorby alebo mimo nej). Zvukové patterny sa rozpadajú a znovu skladajú pred očami, dominantou je hlas v rôznych abstraktných polohách od kvázy ASMR hrátok až po dekonštrukcie, ktoré kontrastujú so zvukmi legendárneho modulárneho systému Buchla.

Interakcia s publikom nezostáva v prípade Pan Daijing len vo zvukovej rovine. Pan Daijing live je počúvanie celým telom. Striktne nahlas, striktne v tme.

Koncertný line-up doplnia tri domáce koncertné projekty: PJONI, BIOS a nováčik BZGRL. Okrem projektu ISAMA ZING má PJONI najnovšie na konte vinyl pre Proto Sites, medzinárodne fokusovaný sister-label domáceho Exitabu. Album si získal odozvu ako jedno z 20 najlepších EPs za rok 2016 podľa nemeckého HHVmag. V Cvernovke PJONI predstaví svoju jedinečnú fúziu organickej elektroniky a violončela, môžete sa tešiť na celkom nový materiál plný precízneho sound dizajnu a ťažkotonážnych beatov.

BIOS  - najnovší audiovizuálny projekt Jozefa Tušana a Borisa Sirku je koncepčne spätý so špecifickým druhom minerálov, ktoré svoju pravú, tvár ukazujú len po zotmení. Ich hypnotické drony, špinavé gitarových plôchy a kryštalicky čistú elektroniku doplní v Bratislave usadený Londýnčan Adam Juraszek. Jeho projekt Bzgrl je jedným z najzaujímavejších nových zjavov na domácej mikroscéne experimentálnych a dekonštruovaných klubových beatov. Jeho sety stavajú na paralelách medzi polámanejšími verziami súčasnej klubovej hudby, musique concrète, noise či takzvaným novým IDM. Ak ste nemali tú česť, rozhodne odporúčame nezmeškať jeho live set!

Výber toho najlepšieho z domácej scény doplnia svetelné a scénické inštalácie roztrúsené po foaje novej Cvernovky. Vidíme sa 16.11.

Fb event tu.

--

Line-up:

Pan Daijing (PAN)

PJONI (Proto Sites / Exitab)

▼ BIOS ▼ (Exitab)

Bzgrl

Tasun x WNCHNZ (Popular DJs)

Michael Priest x Bad Mojo (Hochspannung!)

BBK (Covert Interests / Junction / Derivate)

Peal