6. ročník Pohoda Visual Art Contest

Pohoda už po šiesty raz vyhlasuje súťaž Pohoda Visual Art Contest. V rámci nej môžete navrhnúť site-specific umeleckú inštaláciu pre festivalový areál.

blog

Aj šiesty ročník ponúkne priestor pre náročnejšie realizácie, keďže víťazný návrh získa na realizáciu 3500 €. Do súťaže sa môžete prihlásiť vyplnením formulára. Novinkou je, že na rozdiel od minulosti nemusíte zasielať formulár a návrhy poštou, ale stačí ich poslať mailom na contest@pohodafestival.sk. Súťaž je otvorená jednotlivcom aj tímom, bez obmedzenia vzdelania, veku či povolania a prihlásiť sa môžu aj ľudia zo zahraničia. Návrhy môžete posielať do 19. apríla 2020 a meno víťaza zverejníme do konca apríla.

Pohoda ponúka omnoho viac, než len hudobné zážitky. Každý rok silnie aj vizuálny program festivalu, ktorý na trenčianske letisko prináša diela od medzinárodne etablovaných umelcov, ale aj nastupujúcej generácie autorov. Minulý rok sme v rámci Visual Stage na Pohode predstavili 17 inštalácií. Medzi nimi sú každoročne aj víťazné návrhy Pohoda Visual Art Contest, v rámci ktorej už vzniklo viacero pozoruhodných diel. Z posledných ročníkov spomeňme diela ako Trpezlivosť, Ján a Martina na Pohode či Minaret. Najmä posledný menovaný rezonoval v domácich i zahraničných médiách a napokon si túto inštaláciu vybral aj jeden z najväčších festivalov v Európe – maďarský Sziget. Našim cieľom je predstaviť návštevníkom festivalu súčasné vizuálne umenie prostredníctvom inštalácií, performance, ale aj osobných stretnutí a rozhovorov. Do Pohoda Visual Art Contest sa môžu prihlásiť rovnako uznávaní profesionáli, študenti či amatéri s dobrým nápadom. Pre všetkých ide o šancu prezentovať svoju prácu 30 tisíc návštevníkom najznámejšieho slovenského festivalu.

Viac informácií a prihlášku nájdete na TU, na FB stránke a na contest@pohodafestival.sk.