výstava

Zuzana Hradilová - Tvorivý inštinkt

„Energia kryštálov a sila farieb v originálnych dielach Zuzany Hradilovej medzi expresionizmom a materiálnym informalizmom“.

Táto akcia sa konala v minulosti

Zuzana Hradilová je umelkyňa, ktorá kombinuje dva významy, význam farby a význam kameňa, aby divákovi poskytla svoj pohľad na to, čo vidí ako krásu dúhy.

Do obrazu, ktorého médiom je plátno, autorka vkladá svoje milované kamene, v konkrétnom prípade ametysty, ktoré sa spájajú s dušou, vnútornou silou a pokojom, ktorý sa uvoľňuje aj pri kontemplácii pomalého zapadajúceho slnka na mori.

Keď sa rozhodne použiť len farby, Zuzana Hradilová rozpráva o ženskom svete, jeho intenzite zdôrazňujúcu silnými, intenzívnymi, plnými tónmi, na rozdiel od priehľadnosti rozprávaných tiel, akoby boli nehmotné, pretože presne takto by sa mali ženy postaviť, aby ponechali viac priestoru pre vnútro, dali formu do úzadia, aby uvoľnili priestor pre podstatu, bez strachu, že budú objavené, ale skôr odvážne ukážu svoju pravú podstatu.

Zuzana Hradilová je aj tvorkyňou šperkov, navrhla vlastnú kolekciu, v ktorej sú absolútnymi protagonistami drahé kamene, perly a kryštály, svojou pozitivitou, energetickou silou, ktorú dokážu uvoľniť a vyžarovať v tých, ktorí tie vibrácie vedia prijímať. Súčasťou výstavy bude aj jej originálna prezentácia kolekcie šperkov.

Miesto konania: VIP salónik a Galéria

Odporúčame

výstava

Umenie, ktoré zostalo

Zbierka Medzinárodného bienále mladých výtvarníkov DANUVIUS 68. Výstava predstavuje dlhé roky nevystavovaný (zabudnutý) súbor...Viac
28.3.2024 - 25.8.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
výstava

Ján Triaška - Double Trouble

21.2.2024 - 28.4.2024 / Zoya Museum
odporúčame!
iná akcia

Prežili sme holokaust: hudobno-filmové pásmo spomienok

Št 23.5.2024 / DK Zrkadlový háj
odporúčame!
letný festival

Hradby samoty XIII.

4.7.2024 - 6.7.2024 / Kaštieľ Jablonica, okres Senica
odporúčame!