výstava

Tomáš Klepoch: Koniec sezóny

Koniec sezóny sa nachádza za dierou v plote, alebo na druhej strane šošovky ďalekohľadu. Je ako neúmyselná, mierne zatuchnutá časová kapsula, ukrytá každému na očiach… Kurátor: Palo Čejka.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
17.03.2023 19:00, Pi

Tomáš Klepoch (*1981) vyštudoval v ateliéri grafiky a iných médií a v ateliéri vizuálnej komunikácie na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave na Slovensku. Venuje sa voľnej grafickej tvorbe a ilustrácii, tvorí objekty a inštalácie vo verejnom priestore.

Svoje práce vystavoval v domácich i zahraničných galériách, zúčastňuje sa medzinárodných prehliadok so zameraním na grafickú tvorbu. Je držiteľom Národnej ceny za dizajn za rok 2009 a viacerých ocenení za najkrajšiu knihu.

Jeho diela sú zastúpené v zbierkach viacerých galérií, okrem iných v Slovenskej národnej galérii a Metropolitan museum of Art v New Yorku.

Pracuje postupmi linorytu a drevorezu, pričom experimentuje s rôznymi spôsobmi tlače (rúrou, fúrikom, záhradným valcom), materiálmi (drevo, stavebné materiály, smola) a spôsobmi vyrezávania (od rydiel cez frézy, karbobrúsky až po motorové píly).

Prostredníctvom subjektívne zvolených symbolov komentuje ráz slovenskej krajiny a jej reálií, pričom sa často sústreďuje aj na prehliadané a marginálne výjavy."

(text z výstavy Printing still od Jany Babušiakovej, Antverpy, Belgicko, 2022)

Odporúčame

výstava

Tomáš Žemla - Defragmentation

Minimalistická tvorba Tomáša Žemlu prináša úplne iný pohľad na bežné prostredie okolo nás. Výstava Defragmentácia predstavuje...Viac
8.11.2023 - 14.12.2023 / Art Books Coffee
odporúčame!
divadlo

Labutie jazero

3.5.2024 - 9.5.2024 / Slovenské národné divadlo - Balet
odporúčame!
výstava

Táňa Hojčová - Stotina v čase

Táňa Hojčová je vlastne divadelná fotografka. Aj keď fotografuje oblohu a jej fyzikálne a optické javy, inscenuje nám divadelné...Viac
17.10.2023 - 10.12.2023 / Danubiana Meulensteen Art Museum
odporúčame!
iná akcia

Pohľad na vianočnú Bratislavu z historickej veže Starej radnice

24.11.2023 - 30.12.2023 / Stará radnica MMB
odporúčame!