výstava

Tero Abaffy - Pavilón šeliem

Výstava v kurátorskej koncepcii Alexandry Tamásovej. Mladá maliarka Tero Abaffy sa v aktuálnej tvorbe vydáva do nových teritórií. Je známa svojimi Pičurdami - postavami, ktoré predstavujú ikonografiu súčasného ideálu ženy.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
08.12.2023 18:00, Pi

Témy súvisiace so ženským prežívaním a identitou autorka neopúšťa, ale rozširuje obsahovo aj formálne. Zaujíma ju spirituálny rozmer, ktorý skúma v rôznych maliarskych polohách.

Od problematiky sociálnych sietí presúva ťažisko záujmu k snom, ktoré slúžia ako správy z nevedomia a katalyzátory bdelých zážitkov. V snoch stretávame samy seba, dotýkame sa svojich tieňov, ale môžeme tam nájsť aj vlastnú netušenú silu alebo "spirit animal."

Terézia Abaffy ukončila magisterské štúdium na Vysokej škole výtvarných umení u Doc. Vojtecha Kolenčíka na katedre grafika a iné médiá. Počas štúdia absolvovala zahraničný pobyt na pražskej UMPRUM na katedre maľby u prof. Černického a taktiež v Grécku na University of Art Thessaloniki.

18.1. o 18:00 sa uskutoční komentovaná prehliadka výstavy, ktorou Vás prevedie kurátorka výstavy Alexandra Tamásová spolu s autorkou Natáliou Šimonovou.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor DOT. contemporary art gallery. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

vážna hudba

Slovenský komorný orchester: Haydn

Ne 24.3.2024 / Dóm sv. Martina
odporúčame!
Prechádzka / exkurzia

Neznáme známe miesta: Skryté poklady Primaciálneho paláca

Ne 25.2.2024 / Primaciálny palác
odporúčame!
koncert

Mikrozvuk 41: Les Halles (FR) + Roy Werner / G.S. Sultan (USA)

Ďalší zo série koncertov Mikrozvuk v petržalskom LOMe. Tentokrát sa môžete tešiť na francúzsky ambient v podaní Les Halles a...Viac
Pi 8.3.2024 / LOM, Mlynarovičova 5
odporúčame!
koncert

Ali Ibn Rachid + MPNP

Legendárna prešovská kapela Ali Ibn Rachid sa vracia na scénu. Sprevádzať ich bude kapela MPNP.Viac
So 2.3.2024 / Pink Whale
odporúčame!