výstava

Stanislav Piatrik - Slová a povrchy

Autorská výstava "Slová a povrchy" Stanislava Piatrika sa snaží zachytiť prchavú skutočnosť vecí prostredníctvom fotografií, serigrafií, objektov a autorských textov.
Táto akcia sa konala v minulosti

"Rolovacie plátno s obrazom a slovom traktora. Grafické prevedenie ukazuje, ako sa z obrazu traktora stáva traktor v písanej podobe, slovom traktor. Učiteľka nám to vysvetľovala niekoľkokrát, ja si to pamätám aj dnes ako niečo, čo nie je samozrejmé, ako niečo, čomu som dlho nerozumel. Možno aj preto, lebo tá nástenka bola tiež iba ilustráciou určitých dohodnutých alebo kultúrne získaných pravidiel v gramatike a v neposlednej rade výukou v danom období. Vo veku troch rokov som na pravidlá asi ešte nebol pripravený. No niečomu som sa vtedy priučil. Ako sa text mení a obraz tiež. O tom a o niečom pre mňa stále neuchopiteľnom je aj tento projekt. Preto aj názov Slová a povrchy. Je rozpomínaním sa na text a obraz. Od toho dňa sa predo mnou odvíjajú scény.

Niečo vidím, počujem, formulujem a komunikujem to so sebou aj s druhými ľuďmi. Ten obraz, tá spomienka sa stáva akousi technológiou, kultúrnou situáciou, v podstate mnohými scénami. Niektoré sa opakujú, niektoré začínajú, možno práve preto, aby splynuli. Alebo ak je to možné, aby boli znovu videné, čítané." (úryvok z textov Stanislava Piatrika)

Trvanie výstavy: 23.6.-7.7.2022 v priestoroch Divadla K na Palackého ulici 5 v Bratislave. Výstavu je možné navštíviť od utorka do nedele v čase od 15:00-18:00 hod.

Komentovaná prehliadka sa uskutoční 7.7.2022 o 16.00 hod. 

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Stanislav Piatrik. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

divadlo

Kým prídu Stouni...

14.9.2022 - 23.10.2022 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
festival

Hudba Modre 2022

Už 17 rokov organizuje občianske združenie Hudba Modre lokálny festival veľkého významu. Prináša do malebného vinárskeho mesta na...Viac
18.8.2022 - 21.8.2022 / Modra
odporúčame!
koncert

Slobodná Európa + Catastrofy

Po úspešnom minuloročnom letnom turné, venovanom pamiatke zosnulého člena kapely Braňa Alexa, sa Slobodná Európa vrátila...Viac
So 27.8.2022 / Pláž pod Ufom
odporúčame!
výstava

Erna monumentálna. Erna Masarovičová a jej sochárska tvorba

Erna Masarovičová (1926 – 2008) je v slovenskej umenovede stále označovaná najmä ako autorka originálnych šperkov a medailí...Viac
30.6.2022 - 30.10.2022 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!