výstava

Ryszard Kaja: Poľsko

Cyklus Poľsko: od Baltiku po Tatry je dielom poľského grafika, plagátového dizajnéra a scénografa Ryszarda Kaju, absolventa Vysokej školy výtvarných umení v Poznani.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
06.02.2025 17:00, Št

Cyklus vznikol vďaka umelcovej vášni pre cestovanie a láske k cestovnému ruchu. Zobrazuje Poľsko s istým odstupom a obyvateľ takmer každého regiónu Poľska si v plagátoch nájde niečo, čo ho chytí za srdce. Miniatúrne plagáty sú plné sentimentu, ukrývajú umelcove spomienky, no ukrýva sa v nich aj niečo univerzálne.

Výstava plagátov Ryszarda Kaju zo série „Poľsko“, ktorej kurátorom je Leszek Jamrozik, správca a kustód dedičstva Ryszarda Kaju, sa koná pri príležitosti poľského predsedníctva v Rade Európskej únie. Odborným konzultantom a kurátorom výstavy zo slovenskej strany je Robert Paršo, grafický dizajnér, v súčasnosti pôsobiaci v Slovenskom centre dizajnu ako vedúci Výskumno-vývojového oddelenia INOLAB.

Odporúčame

divadlo

Prešporské porno

Na začiatku roku 1969 ešte stála synagóga na Rybnom námestí a Vydrica pod Hradom, ale nad Československom sa už natrvalo...Viac
Po 16.3.2026 / DPOH
odporúčame!
party

Tinder Flirt party: Valentine's Edition

So 14.2.2026 / Good Life Club
odporúčame!
party

Bejs

So 14.2.2026 / Fuga
odporúčame!
koncert

Dušan Vlk

Pi 27.2.2026 / Klub za zrkadlom
odporúčame!