výstava

Projekt 7x7: Sedem slobodných úvah o umení

Projekt 7×7, kolektívne dielo kurátorov SNG, reaguje na rozmach online kultúry po rozšírení karanténnych opatrení kvôli covid-19.

06.05.2021, Št - 31.12.2021, Pi

Kurátori: Dušan Buran, Lucia Gregorová Stach

Digitálna stopa SNG bola pomerne markantná už aj pred pandémiou, preto nebolo pre nás až tak náročné rozšíriť našu online ponuku v nových podmienkach. A predsa, prechod mnohých kultúrnych foriem do virtuálneho prostredia položil aj rad nových otázok. V prostredí múzeí a galérií je to najmä problém prezentácie umeleckého diela v origináli verzus v jeho (digitálnej) kópii.

Výstavný projekt reaguje na úspešný cyklus „7 vecí o..." na SNG platforme medium. Vybratých sedem kolekcií by sme radi podrobili špeciálnemu „cross-checku": zostavy známe z internetu sa pokúsime zrekonštruovať „naživo" v kolekciách samotných originálov, dominantne zo zbierok SNG. Keďže kolekcií na internete bolo oveľa viac, než je možné vystaviť, vo výbere uprednostňujeme historicky prierezové (a vystaviteľné) skupiny. Výstava, resp. sedem mikro výstav, ukáže na možnosti (ale aj limity) online kurátorskej práce, zároveň ale bude obsahovo do veľkej miery reflektovať aktuálny stav inštitúcie aj spoločnosti.

Projekt koncipujeme na jedno poschodie Esterházyho paláca (5 miestností), bez závažných výstavných úprav. Posilnená bude, naopak, informačná linka projektu - texty & komentáre budú prítomné tak na stenách výstavných sál, ale naďalej aj na internete. V tomto smere pôjde aj o teasing na online verziu, v ktorej chceme pokračovať. Virtuálna verzia - svojím spôsobom katalóg výstavy - bude sprevádzaná tiež anglickými prekladmi.

Odporúčame

festival

Víkend otvorených parkov a záhrad 2021

XIII. ročník kultúrno-vzdelávacieho podujatia, ktorého cieľom je prezentovať hodnoty našich parkov a záhrad.Viac
4.6.2021 - 6.6.2021 / Bratislava
odporúčame!
iná akcia

PechaKucha Night študentov VŠVU (training edition) - online

Št 6.5.2021 / online
odporúčame!
iná akcia

Trhy starožitností Červený Kameň

So 22.5.2021 / Hrad Červený kameň SNM
odporúčame!
koncert

Janoska Ensemble feat Tony Lakatos / Arpád Janoška

Vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu bude klasika a jazz na jednom pódiu. Zaznejú diela Johanna Sebastiana Bacha či...Viac
Št 24.6.2021 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!