výstava

Peter Jakubík: play free games

V Galérii Art Design Project sa od utorka 18. septembra, ako súčasť festivalu Dizajnvíkend Bratislava, predstaví slovenský dizajnér Peter Jakubík.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
18.09.2012 19:00, Ut

Pozornosť vzbudil ešte počas štúdií, typickým bol preňho prenos motívov z porno produkcie či BDSM estetiky do dizajnu. Pikantné situácie, predmety ako fetiše, žena ako dizajnérsko-erotický objekt sa objavujú v jeho návrhoch nábytku a doplnkov, hračiek pre dospelých, odevných doplnkov či darčekových predmetov. Nechýba im ironická príchuť a provokačný šmrnc, zakázané záľuby a skrývané preferencie bezostyšne odkrýva v celkom vážne mienených a seriózne fungujúcich objektoch.

Inou, nie menej zaujímavou témou, ktorej stratégie svojim dizajnom skúma a komentuje, sú kutilovia a domácka výroba. Kutilské vášne rozdúchava napr. prostredníctvom svojej stoličky DYI Pantone.

Jedna z ikonických stoličiek Vernera Pantona, veľakrát redizajnovaná, sa v jeho variante stáva home made produktom, ktorý si na základe priloženého návodu na použitie môže šikovný domáci majster ľahko sám zhotoviť.

Jeho najnovšie návrhy opäť smerujú k domáckej produkcii – séria exteriérového záhradného nábytku Wired stump – raw edition bola inšpirovaná sedením z pňov, ktoré zdobí nejednu záhradu či sedenie pri ohníčku na verejných priestranstvách. Peter Jakubík tento „pníkový dizajn“ previedol do drôtu, stoličky sú ľahké a stohovateľné.

Drôtený základ sa hlási k estetike 3D modelov a domáckej výrobe z drôtu. Tomu zodpovedá aj prevedenie, zdôrazňujúce nedokonalé, drsné detaily. Či už sa vo svojej tvorbe Peter Jakubík zameriava na erotiku alebo kutilstvo, rovnakým uňho zostáva zaujatie pre hru. A na užívateľovi zostáva, či tú hru zoberie vážne alebo s nadhľadom.

Výstava je súčasťou festivalu Dizajnvíkend 2012

Odporúčame

film

A máme, čo sme chceli

Slovensko-kanadský celovečerný film sa vracia do obdobia spred tridsiatich rokov, keď sa delilo Československo a zachytáva deň,...Viac
Cinema City Aupark / Cinema City Vivo / Cinema City Eurovea / Kino Nostalgia / Kino Záhoran
odporúčame!
koncert

Prezident Lourajder uvádza Interregnum

Pi 15.12.2023 / Pink Whale
od vás odporúčame!
výstava

Klaudia Kosziba: Pred premenou

Výstava Klaudie Kosziby (1971) v Galérii mesta Bratislavy je druhou jej výstavou realizovanou s odstupom roka v Pálffyho paláci...Viac
26.10.2023 - 28.1.2024 / GMB - Pálffyho palác
odporúčame!
film

Chlapec a volavka

Nový film majstra japonského anime Hajaa Mijazakiho rozpráva príbeh dospievajúceho chlapca Mahita, ktorý sa s otcom presťahuje na...Viac
St 17.1.2024 / Kino Nostalgia
odporúčame!