výstava
iná akcia
literárna akcia

Olja Triaška Stefanović: Bratstvo a jednota / uvedenie knihy

Galéria mesta Bratislavy a autorka si Vás dovoľujú srdečne pozvať na uvedenie knihy Bratstvo a jednota/ Brotherhood and Unity/ Bratstvo i jedinostvo autorky Olje Triašky Stefanović v piatok 11. septembra 2020 o 18.00 h na nádvorí Mirbachovho paláca Galérie mesta Bratislavy.

Táto akcia sa konala v minulosti


Moderovanou diskusiou pri uvedení knihy vás bude sprevádzať moderátor Rádia_FM Martin Staňo a diskusie sa zúčastnia autorka knihy Olja Triaška Stefanović, spolueditorka knihy Bohunka Koklesová, grafický dizajnér knihy Juraj Blaško a prizvaní hostia.

Kniha Bratstvo a jednota predstavuje autorkin sedemročný vizuálny výskum rozpadu bývalej Juhoslávie – rozpráva príbeh o identite, o spájaní a rozchádzaní sa národov, o vlastnej pamäti a minulosti. Autorka sa v nej zamerala na prítomnú minulosť prostredníctvom opustených pomníkov, monumentov a pamätných miest a vizuálne analyzuje termíny pamäť a zabúdanie v kontexte rozpadu Juhoslávie. Vo fotografickej eseji prepája autorské fotografie, ktoré vznikali v rokoch 2012 – 2019 s textami, rodinným archívom a archívnymi novinami. Vizuálne tak vyrozpráva príbeh o pozostatkoch krajiny, ktorá už neexistuje. Druhá časť knihy prináša eseje Martina M. Šimečku a Andreja Bána a historičiek umenia Mileny Bartlovej a Bohunky Koklesovej, venované otázkam identity, pamäti a zabúdania, bratstva a jednoty či politickej situácie a zmien vo východnej Európe po roku 1989.

Odporúčame

koncert

Caribou

Pi 4.2.2022 / Edison Park
odporúčame!
film

Krajina nomádov

Št 9.12.2021 / Kino Nostalgia
odporúčame!
výstava

Bratislava Design Week: Charakter - online

2.12.2021 - 7.12.2021 / online
odporúčame!
festival

Pohoda 2022

Na 24. ročníku vystúpia Nick Cave & The Bad Seeds, Black Pumas The Libertines, Richie Hawtin, Metronomy, Wolf Alice, slowthai...Viac
7.7.2022 - 9.7.2022 / Letisko Trenčín
odporúčame!