výstava
iná akcia
literárna akcia

Olja Triaška Stefanović: Bratstvo a jednota / uvedenie knihy

Galéria mesta Bratislavy a autorka si Vás dovoľujú srdečne pozvať na uvedenie knihy Bratstvo a jednota/ Brotherhood and Unity/ Bratstvo i jedinostvo autorky Olje Triašky Stefanović v piatok 11. septembra 2020 o 18.00 h na nádvorí Mirbachovho paláca Galérie mesta Bratislavy.

Táto akcia sa konala v minulosti


Moderovanou diskusiou pri uvedení knihy vás bude sprevádzať moderátor Rádia_FM Martin Staňo a diskusie sa zúčastnia autorka knihy Olja Triaška Stefanović, spolueditorka knihy Bohunka Koklesová, grafický dizajnér knihy Juraj Blaško a prizvaní hostia.

Kniha Bratstvo a jednota predstavuje autorkin sedemročný vizuálny výskum rozpadu bývalej Juhoslávie – rozpráva príbeh o identite, o spájaní a rozchádzaní sa národov, o vlastnej pamäti a minulosti. Autorka sa v nej zamerala na prítomnú minulosť prostredníctvom opustených pomníkov, monumentov a pamätných miest a vizuálne analyzuje termíny pamäť a zabúdanie v kontexte rozpadu Juhoslávie. Vo fotografickej eseji prepája autorské fotografie, ktoré vznikali v rokoch 2012 – 2019 s textami, rodinným archívom a archívnymi novinami. Vizuálne tak vyrozpráva príbeh o pozostatkoch krajiny, ktorá už neexistuje. Druhá časť knihy prináša eseje Martina M. Šimečku a Andreja Bána a historičiek umenia Mileny Bartlovej a Bohunky Koklesovej, venované otázkam identity, pamäti a zabúdania, bratstva a jednoty či politickej situácie a zmien vo východnej Európe po roku 1989.

Odporúčame

koncert

Katarzia - Celibát tour

Pi 23.10.2020 / Nová Cvernovka
odporúčame!
letný festival

Pohoda 2021

Dvadsiaty štvrtý ročník Pohody sa presunul o rok. Všetky vstupenky ostávajú v platnosti. Zároveň tým, ktorí to potrebujú,...Viac
8.7.2021 - 10.7.2021 / planéta Zem
odporúčame!
divadlo

Studio 34 / Party Show

Uletená boogie woogie party show inšpirovaná najväčšími hitmi 70. rokov a slávnym Studio 54 v New Yorku. Red Cat má slabosť na...Viac
16.10.2020 - 17.10.2020 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
film

Palm Springs

Cinemax Bory Mall / Kino Lumière / Cinema City Aupark / Cinema City Eurovea / FK Nostalgia
odporúčame!