výstava
iná akcia
literárna akcia

Olja Triaška Stefanović: Bratstvo a jednota / uvedenie knihy

Galéria mesta Bratislavy a autorka si Vás dovoľujú srdečne pozvať na uvedenie knihy Bratstvo a jednota/ Brotherhood and Unity/ Bratstvo i jedinostvo autorky Olje Triašky Stefanović v piatok 11. septembra 2020 o 18.00 h na nádvorí Mirbachovho paláca Galérie mesta Bratislavy.

Táto akcia sa konala v minulosti


Moderovanou diskusiou pri uvedení knihy vás bude sprevádzať moderátor Rádia_FM Martin Staňo a diskusie sa zúčastnia autorka knihy Olja Triaška Stefanović, spolueditorka knihy Bohunka Koklesová, grafický dizajnér knihy Juraj Blaško a prizvaní hostia.

Kniha Bratstvo a jednota predstavuje autorkin sedemročný vizuálny výskum rozpadu bývalej Juhoslávie – rozpráva príbeh o identite, o spájaní a rozchádzaní sa národov, o vlastnej pamäti a minulosti. Autorka sa v nej zamerala na prítomnú minulosť prostredníctvom opustených pomníkov, monumentov a pamätných miest a vizuálne analyzuje termíny pamäť a zabúdanie v kontexte rozpadu Juhoslávie. Vo fotografickej eseji prepája autorské fotografie, ktoré vznikali v rokoch 2012 – 2019 s textami, rodinným archívom a archívnymi novinami. Vizuálne tak vyrozpráva príbeh o pozostatkoch krajiny, ktorá už neexistuje. Druhá časť knihy prináša eseje Martina M. Šimečku a Andreja Bána a historičiek umenia Mileny Bartlovej a Bohunky Koklesovej, venované otázkam identity, pamäti a zabúdania, bratstva a jednoty či politickej situácie a zmien vo východnej Európe po roku 1989.

Odporúčame

film

Maliarka a zlodej

Drogovo závislý Karl-Bertil tvrdí, že si nepamätá, prečo maliarke Barbore Kysilkovej vystavené diela ukradol ani čo s nimi potom...Viac
Kino Mier Modra / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Erik Truffaz Quartet - zmena termínu

Ne 10.10.2021 / Ateliér Babylon
odporúčame!
film

Cineama 2021

Po 28.6.2021 / Kino Film Europe
od vás odporúčame!
festival

Viac ako sused - Týždeň maďarskej kultúry v Bratislave 2021

Pandemická situácia znemožnila usporiadať veľkolepú sériu programov. Napriek tomu, ani rok 2020 nezostane bez kultúrneho...Viac
13.6.2021 - 20.6.2021 / Bratislava
odporúčame!