výstava

Martin BU: Recycling Lab

Na výstave nazvanej „Recycling Lab“, Martin Bu predstaví svoje najnovšie porcelánové a keramické objekty, čo vznikli ako súčasť jeho projektu dizertačnej práce.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
21.09.2012 19:30, Pi

Pre svoju prezentáciu si vybral priestory Max Klinger Gallery, situovanej v showroome firmy Kabinet na Mlynských Nivách 34, ktorá sa v stále väčšej miere zameriava na prezentáciu súčasného umenia a dizajnu. Výstava vznikla v spolupráci s kurátorom Jozefom Kovalčikom.

Názov výstavy „Recycling Lab“ napovedá, že prezentované práce reagujú na aktuálne otázky týkajúce sa recyklácie a citácie v dizajne. Martina Bu fascinuje životný cyklus predmetov a neustále meniace sa významy, aké im ľudia pripisujú. Stredobodom jeho záujmu sú hlavne drobné porcelánové plastiky, ktoré v nedávnej minulosti tvorili súčasť takmer každej domácnosti. S týmito malými figuratívnymi skulptúrami ďalej pracuje, skúma ich súčasnú pozíciu a transformuje do novej kompozičnej, významovej, ale aj sociálnej podoby.

Kurátor Jozef Kovalčik

Odporúčame

divadlo

Studio 34 - Party Show

Vychytená a uletená boogie woogie party show sa nesie v štýle 70´s. Originálny a plnokrvný živý jukebox spevákov a tanečníkov Red...Viac
Št 20.6.2024 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

Saténové Ruky & V.B.P.S.

Po minuloročnom úspešnom koncerte palubu Pink Whale opäť obsadia kapely Saténové Ruky a Vydrapená Bužírka Punk System.Viac
Pi 7.6.2024 / Pink Whale
odporúčame!
film

Priznanie

Ut 28.5.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
standup / talkshow

Divadelný podcast Országh Hviezdoslav - Prešporské porno a normalizácia

Po 27.5.2024 / DPOH
odporúčame!