výstava

Maľované pesničky Zuzany Vaňousovej

Galéria Ústredia ľudovej umeleckej výroby ponúkne počas letných mesiacov prierez tvorbou Zuzany Vaňousovej. Výstava pod názvom Maľované pesničky priblíži na Slovensku málo rozšírenú techniku maľby na sklo.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
29.06.2012 18:00, Pi

Zuzana Vaňousová, príslušníčka rozvetvenej rodiny Krónerovcov, sa v tomto roku dožíva významného životného jubilea. Rodáčka z Kysúc, ktorá si v júli pripomenie 90. narodeniny, si vypracovala osobitý štýl, prostredníctvom ktorého sa desaťročia prihovára tým, ktorí majú radi jej krajinky. Vytvorila stovky obrázkov, ktoré sa aj prostredníctvom ÚĽUV-u dostali do všetkých oblastí Slovenska a do zahraničia.

„Námety malieb Zuzany Vaňousovej sa viažu na pracovný, obradový, citový i náboženský život Kysučanov, obyvateľov Liptova, Myjavy i okolia Bratislavy. Jej obrázky sa často nesú v duchu insitnej tvorby, pri ktorých stvárnení hľadá a nachádza adekvátne umelecké vyjadrenie,“ približuje kurátorka výstavy Irena Pišútová.

Vstup je voľný

Odporúčame

divadlo

Averze&Innenhof&Pakt: Katalyzátor stability

Ut 18.6.2024 / PAKT kultúrne centrum
odporúčame!
film

Yuku a himalájsky kvet

Ne 16.6.2024 / Kino Lumière
KIDSTOWN odporúčame!
iná akcia

Trh - Piac - Markt

Potravinový trh v Starej tržnici sa koná pravidelne každú sobotu od 09:00 do 15:00. Trhová ponuka je vyskladaná najmä potravinami...Viac
15.6.2024 - 13.7.2024 / Stará tržnica
odporúčame!
Prechádzka / exkurzia

Hranica Devín (komentovaná prechádzka)

Št 13.6.2024 / Hrad Devín MMB - Národná kultúrna pamiatka
odporúčame!