výstava

i aM a hoT ice an avAst Luck a no aCt

Akučná spoločnosť Soga a autorky Lucia Tkáčová a Anetta Mona Chisa Vás pozývajú na ich výstavu v priestoroch aukčnej spoločnosti. 

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
06.10.2017 19:00, Pi


Ako tečie čas? Tlačí minulosť budúcnosť, alebo ťahá budúcnosť minulosť?
Minulosť je nepredvídateľná, budúcnosť je proti-intuitívna. Kŕmime minulosť a ona živí nás; zo zabudnutých spomienok predpovedáme budúcnosť. 
Sme zakliate, opité budúcnosťou, chceme ju obmäkčiť, odhrnúť jej sedem závojov a uvidieť jej tvar. Hľadáme znamenia v náhodných vzoroch, v obrazovkách, v pohľade do zrkadla, v ohni, v konároch stromov. Koľko je budúcností - nula, jedna, alebo všetky?
Zaujímame stanoviská k neistým udalostiam cez zakázané umenia: osteomancia, pyromancia, spodomancia, geomancia, chiromancia, daktylomancia, uomancia, skrínomancia, technomancia, chronomnacia. Plníme prázdno časovými osami, až kým neprestane byť prázdne. Zauzliť minulosť a budúcnosť - tak sa dá zmeniť terajšok.
Anetta Mona Chisa & Lucia Tkacova

Kurátorka: Nina Gažovičová

Odporúčame

letný festival

Punkáči deťom 2024

13.ročník hudobno-spoločenského letného festivalu, ktorého hlavným motívom je benefícia. Každým rokom sa časť tržieb zo vstupného...Viac
29.8.2024 - 31.8.2024 / Camping Rybníky, Opatovce
odporúčame!
koncert

Ventolin (CZ) + MonoPlastic + Italo Mario Italo

Ventolin a jeho live show opäť v Bratislave. Supportovať mu budú elektro-rockové duo MonoPlastic a Dj Italo Mario Italo.Viac
So 25.5.2024 / Subdeck
odporúčame!
divadlo

Labutie jazero

3.5.2024 - 9.5.2024 / Slovenské národné divadlo - Balet
odporúčame!
výstava

Pavlína Šváchová: Línia – priestor

19.3.2024 - 26.4.2024 / Galéria NOVA
odporúčame!