výstava

Filip Bielek: Petržalská plaváreň

Zámerom projektu Petržalská plaváreň je zmapovať a upriamiť pozornosť návštevníkov*čok na výstavbu posledných troch dekád v Bratislavskej mestskej časti Petržalka, ktorá postupne mení v žitý obraz Petržalky ako socialistickej „králikárne“, nevydareného experimentu utopickej vízie krajších zajtrajškov, či Petržalky ako temného miesta plného chuligánov a vyvrheľov spoločnosti.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
09.03.2023 18:00, Št

Súčasťou projektu je vydanie sprievodcu súčasnou architektúrou Petržalky formou bedekra s fotografiami viac ako 94 stavieb tvoriacich novú tvár Petržalky.

Tie budú označené GPS súradnicami a názvami ulíc na ktorých sa nachádzajú a doplnené o prehľadnú mapu s umiestnením budov.

Filip Bielek je absolvent Katedry Socha, Objekt, Inštalácia na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. V rokoch 2014 – 2015 absolvoval študijný pobyt na UAP Poznań (PL).

Výstavy (výber): Figurama (Dom umenia, Bratislava, SK, 2013), K.E.G.A. – Krátkodobá Estetická Gravitácia Autorov (Galéria MEDIUM, Bratislava, SK, 2016), alebo 100 rokov ČSR (Nová Cvernovka, výstavný priestor Zborovňa, Bratislava, SK).

Jeho projekt „Červená pošta“ (vizuálna projekcia na priečelí budovy pošty č. 55 v Petržalke) bol zaradený do knižnej publikácie „Mestské zásahy 2015“.
 

 

Odporúčame

vážna hudba

Viva Musica! Kurucová, Šporcl, Bárta, Lapšanský – Otvárací koncert Viva Musica! festivalu 2023

Št 29.6.2023 / Veľký evanjelický kostol
odporúčame!
divadlo

Generácia Z- Fantomas

Št 13.7.2023 / DPOH
odporúčame!
film

Návštevníci

Mladá česká antropologička Zdenka vedie výskum mapujúci dosah globalizácie na komunitu žijúcu v najsevernejšie položenom meste...Viac
So 24.6.2023 / Kino Kultúrka Stupava
odporúčame!
divadlo

Bratislava Burlesque Show

Ut 1.8.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!