výstava

F. M. Dostojevskij – Epizódy

Výstava pri príležitosti 200. výročia narodenia F. M. Dostojevského, ktorá pozostáva z digitálnych kópií litografií, rytín a fotografií z 19. storočia a je zostavená zo zbierok Dostojevského múzea a Literárneho múzea Puškinovho domu z Petrohradu a rozpráva o živote a diele veľkého spisovateľa.

Táto akcia sa konala v minulosti

Svet Dostojevského je obyčajne vnímaný v stlmených, ponurých, sivo-hnedých tónoch, avšak v skutočnosti je v Dostojevského dielach veľa rôznych farieb; jeho Petrohrad nie je vždy pochmúrny, jeho hrdinovia nosia oblečenie zodpovedajúce svojej dobe a móde, často jasné a pestré.

Samotný Dostojevskij bol veľmi prieberčivý pri výbere oblečenia, chodil k najlepším krajčírom, mal rád drahú bielizeň, sledoval módu, mal prehľad o nových módnych trendoch. Niekedy dával vytvoreným hrdinom svoj vkus (kabát od Šarmera, u ktorého si nechával šiť Dostojevský, „donosil“ Raskoľnikov, Myškin nosil sako podobné tomu, aké mal Dostojevský a pod.).

Umelecké spracovanie výstavy: Nika Velegžaninova, Igor Kňazev

Miesto konania: Barokové nádvorie UKB, Ventúrska 11
Otváracie hodiny: v čase otváracích hodín knižnice, Pondelok - Piatok, 10:00 - 18:00

Vstup voľný.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR, Ruské centrum vedy a kultúry Bratislava, Múzeum F. M. Dostojevského, Petrohrad, Univerzitná knižnica v Bratislave. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

film

Cenzorka + predfilm: Bolo raz jedno more

Lesja si odpykáva sedemročný trest odňatia slobody v jednej z odeských ženských väzníc na Ukrajine. Práve porodila svoje prvé...Viac
27.1.2022 - 2.2.2022 / Kino Lumière
odporúčame!
film

Scandi (prehliadka súčasných severských filmov)

Koniec januára bude už tradične patriť severským krajinám a ich nezameniteľnej kinematografii. Od 24. 1. do 30. 1. 2022 bude na...Viac
24.1.2022 - 30.1.2022 / Bratislava
odporúčame!
koncert

Judas Priest

Št 21.7.2022 / Axa Aréna NTC
odporúčame!
film

Paralelné matky

26.1.2022 - 2.2.2022 / Kino Lumière
odporúčame!