výstava

Drahomír Prihel

Výstava obrazov a plastík Drahomíra Prihela pod názvom „Pastely a drevá“ v Ružinovskej galérií, ktorú nájdete v priestoroch foyer DK Ružinov.
Dátum vernisáže:
24.06.2020 18:00, St
25.06.2020, Št - 28.08.2020, Pi

Sochár a dizajnér skla Drahomír Prihel patrí ku tretej generácii sochárov, tvorcov voľnej sklenenej plastiky, ktorej rodiskom a v kreativite a vynachádzavosti nedostihnuteľnou doménou je Česko a Slovensko.

Drahomír Prihel absolvoval v Česku základnú remeselnú sklársku prípravu. Rástol so sklom a zrástol s jeho vlastnosťami a záludnosťami tak prirodzene, ako máloktorý umelec. Syn sochára a sklár vyštudoval potom na Slovensku sochárstvo v odbore skla. Tieto podstatné vstupné hodnoty – českú a slovenskú tradíciu, remeselno-technickú a umeleckú prípravu spojil, stavil a vybrúsil do novej originálnej výtvarno-umeleckej hodnoty sklenenej plastiky a zaujal tak popredné miesto v prostredí, ktoré už takmer pol storočia udáva tón celému svetu.

Vstup voľný.

Odporúčame

iná akcia

PechaKucha Night Bratislava 46: Sensorium Edition

St 19.8.2020 / Nová Cvernovka
odporúčame!
koncert

Richard Müller

St 26.8.2020 / InPark - Summer In Peace
odporúčame!
film

Radioactive

Príbeh posadnutosti vedou a vášňou medzi Mariou Sklodowskou-Curie a Pierrom Curiem. Scenár filmu bol adaptovaný z grafického...Viac
Kino Lumière / Cinema City Aupark / Cinema City Vivo / Cinemax Bory Mall
odporúčame!
koncert

Darkness Positive / Ultrazvuk

Št 13.8.2020 / Tyršák
odporúčame!