výstava

Do Nothing, Feel Everything

Vystavujúci umelci a umelkyne: Rastislav Bibza, Christoph Bruckner, Tony Cokes, Patricia Domínguez, Rahima Gambo, Niklas Lichti, Shana Moulton, Tom Seidmann-Freud and Anna Zemánková. Kurátorky: Laura Amann & Aziza Harmel.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Výstava Do Nothing, Feel Everything (Nerobte nič, cíťte všetko) bola prvýkrát predstavená v Kunsthalle Wien (18. 11. 2021 – 24. 4. 2022)  . Kunsthalle Bratislava výstavu reprízuje v jej novej aktualizovanej podobe.

Názov tejto skupinovej výstavy je pôvodne prevzatý z reklamy na tampóny, lenže pôvodný slogan znel: “Robte všetko, necíťte nič.” Tento prísľub otupenia je pre našu dobu viac než príznačný, ale snahou je prostredníctvom inverzie sloganu vyjadriť – okrem požiadavky iného životného tempa – potrebu iného druhu priestoru a časového rámca, v ktorom by bolo možné intenzívne cítiť a zároveň spracovať emocionálny dopad toho, čoho sme všetci okolo seba svedkami, sledujúc časovosť “nekonečného konca sveta”.

V súčasnosti je každá kríza, každá katastrofa, každá hrozba okamžite prekonaná inou. Tento stav neustálej pohotovosti, často pretavený do apatie a vyčerpania, znemožňuje prechod cez ucelené štádiá emócií a núti nás uvedomiť si, že naša fyzická a duševná pohoda už nie je individuálnou záležitosťou, ale že sme zdieľali stav šialenstva ešte predtým, ako sme si uvedomili, že sme šialení.

Diela na tejto výstave skúmajú a prezentujú širokú škálu afektov, ambícií a rizík. Výstava Do Nothing, Feel Everything sa tak zaoberá umeleckými praktikami, ktoré chápu šialenstvo ako spoločný stav a ako dynamickú formu poznania, v ktorej ide o niečo zásadné – umeleckými praktikami, prostredníctvom starostlivého obrusovania, nachádzať spôsoby ako upokojovania a znášania.


 

Odporúčame

koncert

Special Guest: Charkovské národné akademické divadlo opery a baletu

Pi 26.8.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
festival

Biela noc Bratislava 2022

Biela noc je medzinárodný festival súčasného umenia, ktorý prepája umenie a verejný priestor. Ukazuje naše mesto očami umelcov a...Viac
16.9.2022 - 18.9.2022 / Bratislava
odporúčame!
film

Ghost Dog – Cesta samuraja

24.8.2022 - 26.8.2022 / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Paradise Lost

Paradise Lost po piatoch rokoch opäť v našom meste. Vedľa Anathemy a My Dying Bride základný pilier death/doomu a neskôr doom...Viac
St 12.10.2022 / Majestic music club
odporúčame!