výstava

Architektúra konverzií Slovenska

Inšpiratívne priemyselné dedičstvo pre udržateľnú budúcnosť. Téma konverzií industriálnych priestorov na funkčné budovy naplnené novým obsahom je agendou Design factory už od roku 2005. Ako sa s touto témou vyrovnávame na Slovensku, v akom stave je naše vnímanie opomínaných stavieb s minutým priemyselným životom?
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Zápas o uchovanie stôp minulosti a ich povýšenie na úctivú integráciu do nových celkov je výzvou v každej kultúrnej spoločnosti a v skutočnosti nebude nikdy vyhratý, či ukončený. Ako však pristúpiť k industriálnym budovám s patričnou úctou, no zároveň s víziou nových plánov?

Prvá autorská výstava Architektúra konverzií Slovenska, ktorá vzniká v produkcii Design factory pod kurátorským vedením doc. Ing. Evy Kráľovej, CSc. ponúka pohľad autorov na túto problematiku a jej prezentáciu širokej verejnosti.

Výstava sa uskutoční v priestoroch nového kultúrno-kreatívneho centra Design factory v Jarovciach.

Výstava zároveň predstaví 20 najinšpiratívnejších projektov, ktoré vybrala medzinárodná porota ako úspešných nominantov na udelenie ceny I.CON.A – Industrial Conversion Award.

V design factory si môžete pozrieť aj výstavu Místo Tvar Program / Konverze z dielne partnerskej Galérie Jaroslava Fragnera z Prahy, ktorú kurátorsky pripravil PhDr. Benjamin Fragner.

Výstava projektov českých konverzií realizovaných behom rokov 2015 – 2020 nadväzuje na predchádzajúce výstavy uplynulého tridsaťročia, z ktorých mnohé boli prezentované aj v galérii Design factory na Bottovej ul. v Bratislave. Obe výstavy v jednom priestore tak môžu ponúknuť vzácnu príležitosť porovnať rôzne prístupy k tvorivému  zhodnoteniu pôvodného industriálneho dedičstva.

 

 

Odporúčame

výstava

Pavol Thurzo - dizajnér Tesly

15.2.2024 - 21.4.2024 / Galéria dizajnu Satelit
odporúčame!
divadlo

Staré dámy

Jedna žila v prepychu a v dobrej štvrti, druhá v chudobe a v kolónii na predmestí. Jedna je elegantná dáma, druhá celý život...Viac
Pi 19.4.2024 / Štúdio L+S
odporúčame!
divadlo

Generácia Z: Sused, ktorého nechcem

21.4.2024 - 22.5.2024 / DPOH
odporúčame!
film

Hudba od Kokavy

Dokumentárny film, ktorý vykresľuje kus života kapely Sendreiovci.Viac
Pi 19.4.2024 / Kino Lumière
odporúčame!