výstava

Architektúra konverzií Slovenska

Inšpiratívne priemyselné dedičstvo pre udržateľnú budúcnosť. Téma konverzií industriálnych priestorov na funkčné budovy naplnené novým obsahom je agendou Design factory už od roku 2005. Ako sa s touto témou vyrovnávame na Slovensku, v akom stave je naše vnímanie opomínaných stavieb s minutým priemyselným životom?
odporúčame!
10.11.2022, Št - 30.11.2022, St

Zápas o uchovanie stôp minulosti a ich povýšenie na úctivú integráciu do nových celkov je výzvou v každej kultúrnej spoločnosti a v skutočnosti nebude nikdy vyhratý, či ukončený. Ako však pristúpiť k industriálnym budovám s patričnou úctou, no zároveň s víziou nových plánov?

Prvá autorská výstava Architektúra konverzií Slovenska, ktorá vzniká v produkcii Design factory pod kurátorským vedením doc. Ing. Evy Kráľovej, CSc. ponúka pohľad autorov na túto problematiku a jej prezentáciu širokej verejnosti.

Výstava sa uskutoční v priestoroch nového kultúrno-kreatívneho centra Design factory v Jarovciach.

Výstava zároveň predstaví 20 najinšpiratívnejších projektov, ktoré vybrala medzinárodná porota ako úspešných nominantov na udelenie ceny I.CON.A – Industrial Conversion Award.

V design factory si môžete pozrieť aj výstavu Místo Tvar Program / Konverze z dielne partnerskej Galérie Jaroslava Fragnera z Prahy, ktorú kurátorsky pripravil PhDr. Benjamin Fragner.

Výstava projektov českých konverzií realizovaných behom rokov 2015 – 2020 nadväzuje na predchádzajúce výstavy uplynulého tridsaťročia, z ktorých mnohé boli prezentované aj v galérii Design factory na Bottovej ul. v Bratislave. Obe výstavy v jednom priestore tak môžu ponúknuť vzácnu príležitosť porovnať rôzne prístupy k tvorivému  zhodnoteniu pôvodného industriálneho dedičstva.

 

 

Odporúčame

výstava

Juraj Mravec (SK) - Vojna na Ukrajine

5.11.2022 - 30.11.2022 / Univerzitná knižnica v Bratislave
odporúčame!
film

Pissarro - otec impresionizmu

So 10.12.2022 / Kino Nostalgia
odporúčame!
divadlo

New York City Night Show

2.12.2022 - 27.12.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

Preßburger Klezmer Big Band

Preßburger Klezmer Band napriek takmer 30-ročnej existencii stále prekvapuje novými zaujímavými projektmi. Kapela, ktorej...Viac
V-klub (Véčko) / Pivnica, Kremeľská 36, Devín
odporúčame!