výstava

Architektúra konverzií Slovenska

Inšpiratívne priemyselné dedičstvo pre udržateľnú budúcnosť. Téma konverzií industriálnych priestorov na funkčné budovy naplnené novým obsahom je agendou Design factory už od roku 2005. Ako sa s touto témou vyrovnávame na Slovensku, v akom stave je naše vnímanie opomínaných stavieb s minutým priemyselným životom?
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Zápas o uchovanie stôp minulosti a ich povýšenie na úctivú integráciu do nových celkov je výzvou v každej kultúrnej spoločnosti a v skutočnosti nebude nikdy vyhratý, či ukončený. Ako však pristúpiť k industriálnym budovám s patričnou úctou, no zároveň s víziou nových plánov?

Prvá autorská výstava Architektúra konverzií Slovenska, ktorá vzniká v produkcii Design factory pod kurátorským vedením doc. Ing. Evy Kráľovej, CSc. ponúka pohľad autorov na túto problematiku a jej prezentáciu širokej verejnosti.

Výstava sa uskutoční v priestoroch nového kultúrno-kreatívneho centra Design factory v Jarovciach.

Výstava zároveň predstaví 20 najinšpiratívnejších projektov, ktoré vybrala medzinárodná porota ako úspešných nominantov na udelenie ceny I.CON.A – Industrial Conversion Award.

V design factory si môžete pozrieť aj výstavu Místo Tvar Program / Konverze z dielne partnerskej Galérie Jaroslava Fragnera z Prahy, ktorú kurátorsky pripravil PhDr. Benjamin Fragner.

Výstava projektov českých konverzií realizovaných behom rokov 2015 – 2020 nadväzuje na predchádzajúce výstavy uplynulého tridsaťročia, z ktorých mnohé boli prezentované aj v galérii Design factory na Bottovej ul. v Bratislave. Obe výstavy v jednom priestore tak môžu ponúknuť vzácnu príležitosť porovnať rôzne prístupy k tvorivému  zhodnoteniu pôvodného industriálneho dedičstva.

 

 

Odporúčame

divadlo

Istropolitana Projekt 2023

Prvé júnové dni budú v Bratislave patriť medzinárodnému dialógu v divadelnom umení. 24. ročník festivalu Istropolitana Projekt...Viac
1.6.2023 - 7.6.2023 / Bratislava
odporúčame!
výstava

English International School of Bratislava a American Academy in Bratislava: Výstava žiackych prác

Medzinárodná škola English International School of Bratislava a American Academy in Bratislava, organizujú každoročnú výstavu...Viac
28.5.2023 - 9.6.2023 / English International School of Bratislava a American Academy in Bratislava, Radničné námestie 4
odporúčame!
divadlo

Slovenská tanečná platforma 2023

Druhý ročník prehliadky slovenského súčasného tanca. Dramaturgická rada vybrala 9 tanečných inscenácií, ktoré vznikli za posledné...Viac
1.6.2023 - 4.6.2023 / Bratislava
odporúčame!
divadlo

Divadlo SkRAT: Unavená žiadosť

Št 15.6.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!