výstava

Another World

Výstava je stretnutím autorov, ktorí sa nikdy spolu nestretli. Spája možno nespojiteľné: umelcov takých rozdielnych, akými sú Jiří David, Otis Laubert, Vladimír Ossif, Rudolf Sikora.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
12.12.2012 18:00, St

Spája ich pohľady na svet tu i tam, v nás i mimo nás. Spája ich potrebu uchopiť tento svet a zároveň túžbu po odlišnom svete: mélange, ktorý i nás zúčastnených divákov unáša inam.

Jiří David prináša padnutého anjela, na ktorého torze čítame citát Karla Marxa: „Problém nie je oslobodiť sa od našich ilúzií. Problém je oslobodiť sa od situácií, ktoré vyžadujú ilúzie….“

Otis Laubert, obdivuhodný zberateľ všedných vecí , ktorých asamblážou im dodáva nový význam, sa predstavuje sviečkovým objektom Aj možný oheň ma mrazí .

Diptych Vladimíra Ossifa pochádza z newyorského obdobia. Autor v ňom prostredníctvom abstraktného obrazu tlmočí vlastnú skúsenosť s fyzickým premiestnením, so zmenou prostredia, ktorá je nevyhnutná pre jeho život a tvorbu.

Rudolf Sikora v najnovšej sérii diel, z ktorých jedno budete môcť objaviť už na tejto výstave, vytvára obraz zapisovaním osobných faktografických udalostí, postrehov a citácií ľudí „z okolia“ do imaginárnej krajiny.

Odporúčame

trh / gastro

Hlavný vianočný trh

Hlavný vianočný trh bude tento rok predĺžený - štartuje vo štvrtok 23. novembra, a bude až do Silvestra. Koncerty a čítačky sa...Viac
24.11.2023 - 31.12.2023 / Hlavné námestie, Františkánske námestie, Primaciálne námestie
odporúčame!
party

Tanečný dom

Vo štvrtok 30. novembra vo Véčku zažijete daľší Tanečný dom XXII. tanečnej sezóny. Dragúni pozývajú na tance z Gemera a Novohradu.Viac
Št 30.11.2023 / V-klub (Véčko)
odporúčame!
výstava

Inge Morath - Pocta k 100.narodeninám (AT)

4.11.2023 - 30.12.2023 / Rakúske kultúrne fórum Bratislava
odporúčame!
divadlo

Konformista

Príbeh o túžbe nájsť svoje miesto v spoločnosti aj za cenu krvi.Viac
13.12.2023 - 11.1.2024 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!