výstava

Another World

Výstava je stretnutím autorov, ktorí sa nikdy spolu nestretli. Spája možno nespojiteľné: umelcov takých rozdielnych, akými sú Jiří David, Otis Laubert, Vladimír Ossif, Rudolf Sikora.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
12.12.2012 18:00, St

Spája ich pohľady na svet tu i tam, v nás i mimo nás. Spája ich potrebu uchopiť tento svet a zároveň túžbu po odlišnom svete: mélange, ktorý i nás zúčastnených divákov unáša inam.

Jiří David prináša padnutého anjela, na ktorého torze čítame citát Karla Marxa: „Problém nie je oslobodiť sa od našich ilúzií. Problém je oslobodiť sa od situácií, ktoré vyžadujú ilúzie….“

Otis Laubert, obdivuhodný zberateľ všedných vecí , ktorých asamblážou im dodáva nový význam, sa predstavuje sviečkovým objektom Aj možný oheň ma mrazí .

Diptych Vladimíra Ossifa pochádza z newyorského obdobia. Autor v ňom prostredníctvom abstraktného obrazu tlmočí vlastnú skúsenosť s fyzickým premiestnením, so zmenou prostredia, ktorá je nevyhnutná pre jeho život a tvorbu.

Rudolf Sikora v najnovšej sérii diel, z ktorých jedno budete môcť objaviť už na tejto výstave, vytvára obraz zapisovaním osobných faktografických udalostí, postrehov a citácií ľudí „z okolia“ do imaginárnej krajiny.

Odporúčame

vážna hudba

Alla Czeca - Kukal Quartet (CZ)

V októbri 1923 dostal Leoš Janáček podnet od Českého kvarteta na vytvorenie kvartetovej kompozície. Nechal sa inšpirovať...Viac
Ne 4.8.2024 / Záhrada Domu Albrechtovcov, Kapitulská 1
odporúčame!
výstava

BA 60 – 69. Šesťdesiate v Bratislave

Život v Bratislave formovalo uvoľňovanie režimu umožňujúce reagovať aj na dianie za hranicami sovietskej sféry. Mesto sa postupne...Viac
13.12.2023 - 1.9.2024 / Apponyiho palác MMB
odporúčame!
film

Invalid

Pi 23.8.2024 / Dom kultúry Dúbravka
odporúčame!
iná akcia

Bratislavské mineralogické dni

So 19.10.2024 / Dom kultúry Ružinov
odporúčame!