výstava

Alojz a Tamara Klimovci

Alojz Klimo a Tamara Klimová boli dvojicou, ktorá žila a tvorila – spoločne a každý sám. Ich ľudské a tvorivé cesty, ktoré sa spojili na začiatku dávnych päťdesiatych rokov a rozdelila ich až smrť, bežali paralelne popri sebe, raz sa približovali, pretínali, inokedy vzďaľovali – možno ako línie, rovnobežky i rôznobežky na ich obrazoch.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
16.07.2020 18:00, Št

Občas vedeli vykresliť trochu bizarné obrazce, neraz zvláštne rozvoľnené a idúce proti exaktným pravidlám umenia geometrie, ku ktorému ich početní historici a kritici umenia zvykli priraďovať.

Stali sa klasikmi nášho novodobého umenia – obdobia neskorej avantgardy voľne plynúcej do postmoderny, ich diela by sme určite našli v prehľadoch, učebniciach či stálych expozíciách nášho novodobého umenia (ak by boli... resp. keď budú...).

Ale ako to už s klasikmi býva, hlavne potom, čo sa ich dielo uzavrie, vystúpia síce na pomyselný piedestál, ale nie je ich odtiaľ veľmi vidieť. Som však presvedčená o tom – hlavne v prípade diela Alojza Klimu, že ide o dielo mimoriadne živé, ktoré určite osloví aj dnešného diváka s novými vizuálnymi skúsenosťami.

Katarína Bajcurová

 

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Galéria 19. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

výstava

Na okraji záujmu

8.7.2020 - 25.10.2020 / Stará radnica
odporúčame!
film

#somtu

So 3.10.2020 / FK Nostalgia
odporúčame!
prednáška / diskusia

Ženy a muži

Ut 13.10.2020 / Ateliér Babylon
odporúčame!
divadlo

Účet

21.9.2020 - 25.10.2020 / Štúdio L+S
odporúčame!