výstava

Akcia ZET - umenovedná výprava

Niekoľkomesačná umenovedná výprava otvorí množstvo dôležitých a aktuálnych tém.

Táto akcia sa konala v minulosti

V átriu Esterházyho paláca môžete nájsť monumentálny obraz výtvarníka Marcela Mališa – autorskú repliku diela s pozmeneným názvom VďakyZdanie československého ľudu, ktorá je odkazom na stratené dielo stalinského socialistického realizmu kolektívu Č-S-Č (1952) a ktorú na mieste maľoval od novembra 2020 do júla 2021.

Do tohto diela sme zasiahli dvoma digitálnymi intervenciami – Bez pozadia, vďaka ktorej sa návštevníci a návštevníčky mohli nechať premietnuť na plátno a zamyslieť nad témou banality zla. V reakcii na inváziu vojsk Ruskej federácie na Ukrajinu 24. februára 2022 sme vytvorili nový digitálny vstup Intervenciu #2 ako symbolický prejav podpory a upozornenie na aktuálne dianie.

V rámci tejto umenovednej výpravy sme otvorili množstvo aktuálnych a dôležitých tém a vytvorili celý balík podcastov, originálnych videí, metodických materiálov, workshopov a prednášok, ktoré spolu s informáciami o projekte nájdete pohromade tu.

19. 11. 2020 – 31. 12. 2022 / Esterházyho palác, átrium / Námet: Alexandra Kusá / Autorský kolektív: Ondřej Horák (Fuczik), Samuel Chovanec, Marcela Kvetková, Alexandra Kusá, Marcel Mališ, Braňo Matis, Kristína Paulenová.

Odporúčame

film

Mám elektrické sny

Pi 5.12.2025 / Kino Lumière
odporúčame!
party

Tinder Flirt party: Xmas Edition

Pi 19.12.2025 / Good Life Club
odporúčame!
výstava

Marie Antoinette z Viedne do Versailles až pod gilotínu

30.4.2025 - 28.2.2026 / Bratislavský hrad
odporúčame!
divadlo

Odliv

Odliv ako asociatívna pieseň o fenoméne, ktorý dlhodobo formuje mnohé aspekty verejného aj súkromného života na Slovensku.Viac
St 18.2.2026 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!