výstava

About Fairies, Gods and Goddesses

About Fairies, Gods and Goddesses je názov novej výstavy, ktorú si môžete pozrieť v Galérii NBS, vo vstupných priestoroch jej bratislavského ústredia. Jedná sa o v poradí už siedmu výstavu usporiadanú v spolupráci s Vysokou školou výtvarných umení.

Táto akcia sa konala v minulosti

Kurátorka: Miroslava Urbanová

Mýty a rozprávky, ich ikonické hlavné postavy a strhujúce príbehy boli a sú východiskom pre nespočetné prerozprávania a aktualizácie prostredníctvom rôznych umeleckých foriem. Aj keď pochádzajú z rôznych kultúrnych okruhov a hrajú rozličnú rolu v kolektívnej imaginácii spoločností, vedia akcentovať témy, emócie a obrazy, ku ktorým sa umelci a umelkyne zámerne vracajú.

Môžu tak robiť nielen v pozitívnom duchu, ale aj kritickým spôsobom. Ten druhý je charakteristický predovšetkým reevaluáciou vybraných naratívov. V rámci rozprávačskej skratky v nich totiž môže dochádzať k produkcii istých stereotypov, závislých na historickom kontexte ich vzniku, vtedajších hodnôt.

Pre predstavené umelkyne sa mýty a rozprávky stávajú živým materiálom, ktorý spracúvajú v rozličných médiách príznačných pre ich autorský program a pre ich estetické cítenie.

Pozrite si virtuálnu prehliadku výstavy


 

Odporúčame

výstava

Martin Benka

1.1.2021 - 30.9.2022 / Historické múzeum SNM
odporúčame!
koncert

Testament / Sepultura / Exodus / Death Angel / Heathen

Thrash 'till death! Testament, Sepultura, Exodus, Death Angel a Heathen v Bratislave v Refinery Gallery.Viac
Ut 12.7.2022 / Refinery Gallery
odporúčame!
film

Kryštof

19.5.2022 - 21.5.2022 / Kino Lumière
odporúčame!
divadlo

Horror Show

Št 19.5.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!