výlet

Vojenský cintorín v Petržalke

Vojenský cintorín vznikol počas 1. svetovej vojny v roku 1916 ako doplnok vojenského lazaretu, kde ležali zväčša ťažko ranení vojaci Rakúsko-Uhorskej monarchie, ale aj iní vojaci bojujúcich strán.

Na cintoríne je pochovaných v samostatných hroboch 331 mrtvých vojakov, deviatich identifikovaných národností. Slovenská a česká národnosť nie je rozdelená, vojaci majú uvedenú spoločnú československú národnosť. Ďalšie národnosti: Maďarská, Juhoslovanská, Rumunská, Rakúska, Ruská, Talianská, Poľská, Nemecká.. Vojaci zomreli prevážne v Posádkovej nemocnici Bratislava, ďalší v Divíznej nemocnici a v Kopčanoch v roku 1918.

Cintorín je dostupný z Kopčianskej ulice, ktorá vyúsťuje na poľnú cestu smerujúcu k Rakúsku. Poľná cesta ide popri hranici a smeruje priamo k územiu cintorína.

  • Cintorín je otvorený od 1. apríla do 7. novembra.

Po – Pi 14,00 – 21,00 / So – Ne 10,00 – 21,00

Odporúčame

divadlo

Divadlo Bolka Polívky (CZ): Židle

Legendárne české Divadlo Bolka Polívku prichádza s klasickou absurdnou komédiou, premenenou na dnešnú realitu.Viac
Po 24.8.2026 / Divadlo Aréna
odporúčame!
film

Mumbo Jumbo

Jedného dňa sa malý hrošík Mumbo Jumbo zázračne premení na obra a čaká ho veľké dobrodružstvo. Spolu so svojimi tromi najlepšími...Viac
Hrad Devín MMB - Národná kultúrna pamiatka / Edison Filmhub
odporúčame!
film

Chlapec a volavka

Japonský režisér Hajao Mijazaki, známy ako majster animácie a tvorca nezabudnuteľných animovaných diel ako Môj sused Totoro či...Viac
Ne 26.7.2026 / Nová Cvernovka
odporúčame!
koncert

Pražský výběr

Legendárna česká kapela Pražský Výběr ukončí letnú sezónu na Pink Whale. Viac slov netreba.Viac
So 29.8.2026 / Pink Whale
odporúčame!