vážna hudba

Percussion Collective

V auguste budú Hudobné záhrady pokračovať koncertom slovenského tria Percussion Collective v zložení Adam Druga, Peter Solárik a Martin Zajac, ktorí vystúpia v Sade Janka Kráľa.
odporúčame!
03.08.2024, So

Adam Druga je predstaviteľom najmladšej generácie slovenských hráčov na bicie nástroje. Študoval na Konzervatóriu Jána Levoslava Bellu v Banskej Bystrici a od roku 2018 na JAMU v Brne. Od roku 2023 pôsobí v Symfonickom orchestri Slovenského rozhlasu a pravidelne hosťuje v rámci orchestrálnych telies doma a v Českej republike.

Peter Solárik je etablovaný hráč na bicích nástrojoch a pedagóg, ktorý je vyhľadávaný najmä pre svoju multižánrovú flexibilitu. Je zakladateľom a stálym členom jazzového zoskupenia Nothing But Swing Trio, etno-jazzového zoskupenia Bashavel, dua bicích nástrojov mp.2 a ď. V rámci umeleckých aktivít spolupracoval s významnými osobnosťami slovenskej a zahraničnej hudobnej scény ako napríklad Juraj Bartoš, Matúš Jakabčic, Peter Lipa, Scott Hamilton, Benny Golson, Gábro Bolla a ď.

Martin Zajac je takisto predstaviteľom najmladšej generácie perkusionistov a aktuálne je študentom Akadémie umení v Banskej Bystrici. Pravidelne hosťuje v Štátnej filharmónii Košice a v Symfonickom orchestri Slovenského rozhlasu. Okrem sólovej hry pôsobí tiež v rozličných komorných zoskupeniach (AKU Percussion Group, Party Diddles, Slovak Nuevo Quinteto). V rámci spoločného koncertu trio Percussion Collective predstaví diela Trevina, Koshinského, Živkoviča, Westlakea či Ravela.

Účinkujú:
Percussion Collective
Adam Druga 
Peter Solárik 
Martin Zajac 

Koncert je súčasťou cyklu koncertov festivalu Viva Musica! pod holým nebom s podtitulom Hudobné záhrady.

Vstup voľný

Koncert je súčasťou festivalu Viva Musica! 2024. Pozrite si kompletný program.