vážna hudba

Nedeľné matiné

Hudobné centrum vás pozýva na pravidelné nedeľné matiné do Mirbachovho paláca.

Táto akcia sa konala v minulosti

Interpret:
Léo Pensel klavír (FR)

Program
Joseph Haydn
Fréderic Chopin
Claude Debussy
George Gershwin

Joseph Haydn: Klavírna sonáta č. 31 Ab dur,  Hob XVI:46
Allegro moderato
Adagio
Finale. Presto

Frédéric Chopin: Balada č. 4 f mol, op. 52

Claude Debussy: Isle Joyeuse

George Gershwin: 3 Prelúdiá
Allegro ben ritmato e deciso
Andante con moto
Allegro ben ritmato e deciso

Léo Pensel
je talentovaný francúzsky koncertný klavirista. Svoje klavírne zručnosti dokazuje na pôde vážnej hudby i jazzu. Po ukončení štúdia v Nice a Paríži bol jednomyseľne prijatý na štúdium do Ženevy, kde ho v súčasnosti vedie Cedric Pescia a Gabor Nagy Takacs. V jeho hre sa zračí francúzska i ruská klavírna škola. Bol žiakom vynikajúcich pedagógov, ako napr.  Rena Sheresheskaya, Cécile Collin a Bernard D’Ascoli. Spolupracoval s viacerými klaviristami. Medzi nimi boli napr. Paul Badura-Skoda, Jacques Rouvier, Pavel Gililov, Louis Lortie, Bruno Rigutto, Alain Planès, Fred Hersch či Frank Avitabile. Umelca podporili viaceré asociácie (Ars Antonia, Piano Cantabile, Cercle Musical, Villecroze Academy).

Ako mladý a sľubný klavirista vyhral niekoľko súťaží a ocenení. Medzi najvýznamnejšie patria ocenenie z klavírnej sťaže Lions Club, súťaž Steinway Cannes, medzinárodná súťaž Île de France a špeciálna cena Philomuses. Niekoľko rokov tiež paralelne študoval hru na flautu, violončelo a bicie. Koncertoval v mnohých krajinách (Francúzsko, Belgicko, Švajčiarsko, Taliansko, Holandsko, Rusko, Kuba, Turecko či Čína). Dostal pozvánku na početné festivaly, medzi ktoré patria Festival de Vence, La Côte Flute Festival vo Švajčiarsku, Cuba festival a i. Ako sólista vystupoval po boku niekoľných známych orchestrov, ako je Komorný orchester v Ženeve, Symfonický orchester v Cannes, Shanghai Philharmonic Orchestra a i. Pravidelne hráva i v komornom obsadení so spevákmi, flautistami či v jazzových triách.

Študoval tiež na Académie Musicale Phillipe Jaroussky pod vedením slávneho kontratenoristu Philippa Jarousskeho a klaviristov Davida Kadoucha a Louisa Lortieho. Úzko spolupracuje s talianskym skladateľom Armandom Ghidonim, ktorý mu venoval koncert  s názvom Magical Concert. Ten majú v pláne nahrať v spolupráci s belgicou nahrávacou spoločnosťou Chant de Linos. V roku 2017 Léo premiéroval Ghidoniho klavírny koncert Captivating Story.

---------

Vstup: 4€

Predaj vstupeniek 
Utorok – sobota od 11:00 do 18:00 hod. Nedeľa 10:00 - 10:30 hod. Pokladnica Mirbachovho paláca, Františkánske námestie 11, Bratislava. 

Rezervácia vstupeniek 
Vstupenky si môžete rezervovať v deň koncertu od 9.00 hod. Tel. tel. +421 254431556 – 8.

Zmena programu vyhradená