vážna hudba

Mozart / Haydn / Mendelsohhn

Slovenská filharmónia sa na dvoch marcových symfonických dvojiciach predstaví pod taktovkou Jamesa Judda, bývalého šéfdirigenta SF. Vo štvrtok a piatok 3. a 4. marca sú na programe diela Wolfganga Amadea Mozarta, Josepha Haydnaa Felixa Mendelssohna Bartholdyho. Aj týmito koncertmi vyjadria Slovenská filharmónia a James Judd solidaritu vojnou postihnutej Ukrajine.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Operu La clemenza di Tito napísal Wolfgang Amadeus Mozart na objednávku pri príležitosti korunovácie cisára Leopolda II. v Prahe v roku 1791, je svedectvom autorovho humanistického myslenia.

Posledná 104. symfónia Josepha Haydna je impozantnou bodkou jeho symfonickej tvorby, v ktorej nechýba skladateľov charakteristický dôvtip, melodická vynaliezavosť a nákazlivý temperament. 

Felix Mendessohn Bartholdy bol pri zrode svojej Symfónie č. 3 inšpirovaný škótskou krajinou, ktorú počas prázdnin navštívil. Sivasté hmly, škótske hory i trávou a machom obrastená zrúcanina kostola, v ktorom korunovali kráľovnú Máriu na neho mocne zapôsobili a podnietili k okamžitej kompozičnej práci.

Interpreti: 
Slovenská filharmónia
James Judd dirigent

Program:

Wolfgang Amadeus Mozart - La clemenza ti Tito, predohra k opere, KV 621
Joseph Haydn - Symfónia č. 104 D dur Londýnska, Hob. I:104
Felix Mendelssohn Bartholdy - Symfónia č. 3 a mol "Škótska", op. 56

------

Vstup: 15€ / 12€