vážna hudba

Komorné koncerty v Botanickej záhrade

Romantická atmosféra botanickej záhrady a tóny majstrov našej hudobnej scény pozývajú na jedinečný a neopakovateľný zážitok. Organizuje Hudobný klub Kamel v spolupráci s Botanickou záhradou UK.
 

odporúčame!
22.06.2019, So
21.07.2019, Ne
25.08.2019, Ne

22. 6. Otvorenie festivalu Kultúrne a športové leto v Karlovej Vsi
10.00 h Prezentácia ZUŠ Jozefa Kresánka
Účinkujú hudobné zoskupenia pod umeleckým vedením Martiny Mestickej, Pavla Kušíka, Juraja Šušaníka, Michala Matejka a Petra Štrpku. Predstavia sa rôznymi skladbami v štýle džez, pop a latino. Koncert je sprievodným podujatím osláv 50. výročia založenia Základnej umeleckej školy Jozefa Kresánka.

11.00 h Janajs
Speváčka a skladateľka zaspieva svoje piesne známe z éteru, no predstaví aj najnovšie skladby z jej posledného štvrtého albumu ILÚZIE. V sprievode klavíra, gitary a perkusií zaznejú v originálnych aranžmánoch aj francúzske šansóny a ľudovky v moderných úpravách.
Konferuje moderátorka: Petra Hublová

21. 7. o 17.30 h Musical&Musical
Jedinečná atmosféra záhrady spojená s melódiami zo svetoznámych muzikálov známych aj menej známych duetov a árii: Romeo a Julia, Kabaret, West Side Story, Johanka z Arcu, Drakula, Fidlikant na streche a mnohých iných v podaní v podaní súčasných a bývalých žiakov kurzov "Charming voice" - um.ag. Art Rea, Milana Šimeka, Lucie Farkašovej, Niny Kucharekovej, Martina Benčiča a i., ktorí sú nádejnými talentami našej hudobnej i hereckej scény. Milan Šimek je muzikálový spevák i herec, ktorého poznáte z Novej scény a televíznych seriálov a ktorí sa rozhodol podporiť mladé talenty.
Konferuje umelkyňa: Rea Slawiski

25. 8. o 17.30 h Sol y Luna
Čarovný program, inšpirovaný ľudovými melódiami rôznych národov, dotvorený prvkami jazzu, bossa novy, flamenca i klasiky. Rea Slawiski je operná speváčka, ktorá rada spieva slovenské ľudové piesne a inšpiruje ju farebnosť zvuku. Na splnenie svojho sna si prizvala k spolupráci klaviristu Matúša Ferka, ktorý je známy svojou úžasnou schopnosťou improvizácie a citu pre štýl. V temperamentnom projekte sa predstavia: Rea Slawiski, Matus Ferko a hostia.
Konferuje umelkyňa: Rea Slawiski

-------------

Organizačné pokyny:
V prípade nepriaznivého počasia sa koncerty neuskutočnia.
Posledný voľný vstup pri koncertoch 21.7. a 25.8. je o 17:30 h a 22.6. od 10.00 do 12.00 h.
V areáli je zákaz užívať alkoholické nápoje a fajčiť.
Vzhľadom k možnému narušeniu diverzity je zakázaný vstup s domácimi miláčikmi.