koncert
vážna hudba

Komorné koncerty v Botanickej záhrade

Romantická atmosféra botanickej záhrady a tóny majstrov našej hudobnej scény pozývajú na jedinečný a neopakovateľný zážitok.
 

Táto akcia sa konala v minulosti

Vstup na koncert voľný iba do 11.00 h. Využite príležitosť začať víkend v najkrajšej záhrade mesta.

26. júna o 10.00 h Shakespeare koncert, 60 min.
U Shakespeara bol každý herec zdatný aj v ďalších umeleckých profesiách, ktoré vyšli z divadla a dnes existujú ako samostatné javiskové tvary. Autorský divadelno-koncertný program je inšpirovaný a vychádza z inscenácií z obľúbených Letných shakespearovských slávností.

24. júla o 10.00 h Erik Rothenstein Band, 60 min.
Kapela hrajúca jazz s presahmi do world music a iných príbuzných žánrov. Čerpá z hudobného posolstva nášho regiónu a balkánskej hudby. Melodické skladby postavené na tanečných rytmoch vychádzajú z ľudovej tradície. Poznávacím znamením kapely sú aj strhujúce balady. V jej podaní budete počuť autorské kompozície ako aj upravené pôvodné piesne.

28. augusta o 10.00 h Andrea Zimanyiová, 60 min.
Slovenská multižánrová speváčka si v sprievode svojej kapely pripravila výber šansónovo-jazzových piesní zo svojho debutového albumu Okno do duše. Koncert nadväzuje na tradíciu šírenia myšlienky Šansónových večerov režiséra Jožka Bendárika, pre ktorého bola Andrea Zimányiová akýmsi precítením a naplnením predstavy spievaného šansónu.

V prípade nepriaznivého počasia sa outdoorové podujatia neuskutočnia a sú bez náhrady. Zmena programu vyhradená. Vstup voľný. Dodržujte momentálne epidemiologické opatrenia. Viac info: + 421 940 634 126