vážna hudba

Viva Musica! Indi Stivín & Collegium Stivinum

Cyklus koncertov pod holým nebom s podtitulom Hudobné záhrady otvorí virtuózny kontrabasista, dirigent a skladateľ Indi Stivín, ktorý patrí k najvýraznejším zjavom mladej generácie českých hudobníkov. Vstup je voľný.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Kontrabasový virtuóz, dirigent a skladateľ Indi Stivín patrí v súčasnosti k najvýraznejším zjavom mladej generácie českých hudobníkov. Všestranný umelec vyštudoval hru na kontrabase na pražskej HAMU a je laureátom viacerých medzinárodných súťaží (Medzinárodná interpretačná súťaž v Markneukirchene, Medzinárodná súťaž Antona Rubinsteina v Düsseldorfe, Medzinárodná kontrabasová súťaž Karla Dittersa von Dittersdorfa v Banskej Bystrici, ocenenie Viktor Dijon de Monteton Award). Ako sólista vystupoval s BBC Scottish Symphony Orchestra, Janáčkovou filharmóniou Ostrava, Štátnou filharmóniou Košice, Moravskou filharmóniou Olomouc a ď. V rokoch 2019–2021 bol členom Giuseppe Sinopoli Akademie saskej Staatskapelle Dresden. Za významný úspech v jeho umeleckej kariére možno považovať, že už ako 16-ročný vystúpil ako prvý kontrabasista so svojím sólovým recitálom na medzinárodnom festivale Pražská jar. Indi Stivín je aj úspešným skladateľom a držiteľom výročnej ceny OSA pre najúspešnejšieho českého hudobného skladateľa do 30 rokov.

Bratislavskému publiku sa tento talentovaný umelec predstaví spolu so svojím ansámblom Collegium Stivinum, ktorý sa pod jeho vedením sústreďuje na interpretáciu skladieb pre sólový kontrabas a orchester.

„Na koncerte zaznejú perly klasicistického kontrabasového repertoáru s výraznou českou stopou. Letmý dotyk dramaturgie bude patriť aj baroku a mojej vlastnej tvorbe venovanej kontrabasu,“ doplnil Indi Stivín.

Účinkujú:
Collegium Stivinum
Indi Stivín / kontrabas & umelecké vedenie

Vstup voľný

Koncert je súčasťou festivalu Viva Musica! 2024. Pozrite si kompletný program.