vážna hudba

Hilaris Chamber Orchestra: Koncert za mier

Na koncerte zaznie 4. symfónia Gustava Mahlera v úprave pre komorný orchester od E. Steina - práve hudba  génia Mahlera vystihuje svojim charakterom túžbu po živote v mieri a zaoberá sa zmyslom života, ktorým je láska, tolerancia, odpustenie a viera v Boha.

18.09.2022, Ne

Na tomto koncerte bude účinkovať slovenský orchester Hilaris ( z latinčiny znamená radosť) pod vedením huslistu a lídra HCO -  Alana Vizváryho. Sólistkou bude popredná sopranistka Linda Ballová.

Členovia Hilaris Chamber Orchestra sú poprední slovenskí umelci, členovia orchestrov  Slovenskej filharmónie, opery Slovenského národného divadla či Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu.

V roku 2020 získal HCO zlatú medailu na Medzinárodnej online interpretačnej súťaži vo Viedni. Pred 8 rokmi zorganizoval orchester Hilaris benefičný koncert pre Ukrajinu a teraz sa rozhodli členovia HCO opäť spraviť podobné podujatie pod názvom Koncert za mier . "Chceme týmto koncertom vyjadriť podporu trpiacim ľuďom na Ukrajine a zároveň vyjadriť túžbu, aby bol čím skôr nastolený mier! Priamo na koncerte bude vykonaná oficiálna zbierka pre Ukrajinu."hovorí manažérka orchestra Anežka Kara. 

Vstupné 15€ v predpredaji, 17€ na mieste