vážna hudba

Hilaris Chamber Orchestra - 5. výročie + krst

Zámerom projektu je koncert Hilaris Chamber Orchestra, ktorý bude oslavou 5.výročia založenia a zároveň poďakovaním všetkým , ktorí pri nás stáli počas 5 rokov. Koncert sa uskutoční v Moyzesovej sieni dňa 26. 5. 2019 v Bratislave.

Táto akcia sa konala v minulosti


Koncert Hilaris Chamber Orchestra v Moyzesovej sieni dňa 26. mája 2019 o 18:00 v Bratislave bude oslavou 5.výročia založenia a zároveň poďakovaním všetkým, ktorí pri orchestri stáli počas 5 rokov. Zároveň na koncerte orchester pokrstí svoje debutové CD Tchaikovsky – Shostakovich, ktoré vychádza vo vydavateľstve Real Music House.

Na koncerte k 5.výročiu orchestra zaznejú virtuózne a príťažlivé diela od svetových skladateľov - P.I. Čajkovského, B. Bartóka, P. Warlocka a slovenského skladateľa L. Kupkoviča. „Pri zrode nášho orchestra si zakladajúci členovia stanovili pevnú víziu, ktorou je uvádzať to najlepšie z vážnej hudby, tvoriť a interpretovať hudobné diela tak ,ako to autor chcel , a dať ľuďom na koncertoch nevšedný zážitok. Krásna hudba , ktorá zaznievala počas našej 5 ročnej existencie na našich všetkých koncertoch je najmä výsledkom dlhoročnej snahy o túto víziu,“ uvádza Anežka Kara, manažérka Hilaris Chamber Orchestra. Na záver slávnostného koncertu sa uvedie do života debutové CD Hilaris Chamber Orchestra: Tchaikovsky - Shostakovich, ktorého vznik sčasti zafinancoval Fond na podporu umenia a Hudobný fond. Profilové CD vychádza vo vydavateľstve Real Music House. Koncert z verejných zdrojov podporil  Fond na podporu umenia a Staré mesto Bratislava.

-------

Vstup: 15€ / 20€  na mieste