vážna hudba

Ensemble Arco Antiqua: Bella Aurora - Talianska sakrálna hudba

Talianska sakrálna hudba 17. a 18. storočia. Po prestávke spôsobenej pandémiou sa tento rok adventný koncert vracia s výberom zameraným na sakrálnu hudbu zo severného Talianska. Koncert otvárajú a uzatvárajú dvaja velikáni talianskeho baroka Antonio Vivaldi a Tomaso Albinoni. Vstup je voľný.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Jadrom programu je výber stále nepublikovaných kantát pre spev a basso continuo od skladateľa bergamského pôvodu Giovanniho Battistu Breviho, organistu pôsobiaceho v Bergame, Novare a Miláne, ktoré hudobná historiografia posúdila na úrovni tých najslávnejších. autorov svojej doby, ako Giovanni Legrenzi a Giovanni Bassani.

Motetá prezentované v programe patria do zbierky uchovávanej v knižnici Múzea hudby v Bologni, jednej z najvýznamnejších talianskych hudobných inštitúcií.

---

Združenie Ensemble Arco Antiqua so sídlom v meste Arco v severnej oblasti Gardského jazera sa snaží o rozširovanie hudobného kultúrneho povedomia. Združenie tvoria profesionálni hudobníci z celého sveta so špecializáciou na historickú hudbu, ktorí pôsobia na prestížnych európskych akadémiách ako Schola Cantorum Basiliensis, Musikhochschule Trossingen, Royal Academy v Londýne a oddelenie historickej hudby z konzervatórií v Benátkach a Vicenze.

Ensemble Arco Antiqua má v svojej histórii za sebou organizáciu mnohých podujatí, z ktorých za zmienku stojí najmä prvé moderné spracovanie Missa l’homme armé od Guillauma Fauguesa (XV. storočie) pri príležitosti vydania jeho Opera Omnia od muzikológa Francesca Rocco Rossiho pre švajčiarske vydavateľstvo Schola Cantorum v Neuchâteli.

V Bratislave sa predstavia v tejto zostave:

Aurelio Schiavoni - kontratenor
Gabriele Levi - čembalo
Silvia de Rosso - violy da gamba
Luca Ventimiglia – flauty

Dĺžka koncertu: 65 min

Program: Antonio Vivaldi, Tomaso Albinoni, Giovanni Battista Brevi, Isabella Leonarda

---------

Vstup je voľný

Organizátori: Taliansky kultúrny inštitút, bratia Františkáni v Bratislave

V spolupráci s: Associazione Ensemble Arco Antiqua

Viac info